Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


za duzo oleju w silniku


Carl_Geko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie.. bo wydawalo mi sie , ze mi silnik zaczal wpierdalac olej bo byly wtedy mrozy  i strasznie zaczal dymic i sprawdzilem ile ma oleju i bylo prawie na minimum.. no i dolalem  z  trzy litry.. no i sprawdzam i troche za duzo.. no i dobra ale pozniej tez sprawdzilem i jest duzo bardzo i przypomnialo mi sie ze auto wtedy stalo na poboczu i nawet na takim zjezdzie no i moglo byc nie rowno.. i ostatnio cos przygazowalm, ale mialem malo benz i chyba bo wlasnie nie wiem bo jak benzyna sie cofa w baku to nie dochodzi i ogolnie cos wali w silniku i nie odpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carl_Geko bez obrazy ale jeżeli jesteś tak tępy żeby stan oleju sprawdzać na pochylonym aucie i bez kontrolowania stanu odrazu na pałe dolać ciurkiem 3 litry oleju to proponuje żebyś oddał auto na złom i przesiadł się do MPK. Forum pomaga w przypadku jak ktoś nie wie a nie jak jest do tego opóźniony. Przy okazji opanuj pisownie i zacznij pisać pełnymi, zrozumiałymi zdaniami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada, jak chcesz szybciej rozgrzać silnik to po odpaleniu wciśnij pedał gazu na maksa na 2-3 minuty. Wtedy szybciej osiągnie temp. roboczą i można jeździć bez obaw, że olej nie smaruje. Stojąc w miejscu go nie obciążasz więc możesz kręcić do oporu bez obaw.

Jeśli masz turbo to wyłączaj silnik wciskając na postoju gaz do oporu i wtedy zgaś silnik kluczykiem. Rozpędzona turbina zwalniając wystudzi się i cały układ po wyłączeniu.

  • Dziękuje 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...