Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E32 m30b35 - dusi się ...duży problem.


pudzianek_19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam dość spory problem z moim autem . Problem zaczął się odkąd przerobiłem instalację gazową z 2 gen na 3 . Obecnie jest sekwencja .

Problem polega na tym że auto strasznie się dusi . Odpala normalnie, trzyma idealne obroty nawet nie bujnie silnikiem, na gazie to samo . Leczy gdy dodaję gazu, na biegu jałowym to przy około 2 tys a 3 tys strasznie dusi się . Dzieje się to na benzynie jak i na gazie .

Podczas jazdy auto w sumie nie przyspiesza , tylko się toczy . Ale zauważyłem że jak dodam gazu to dusi się ale gdy odejmę gaz to lekko wyrywa do przodu , dostaje lekkiego powera i zwalnia .

To co już zrobiłem :

- wymiana przepływki

-nowa sonda

- nowe świece

-przeczyszczony krokowy

- wymienione przewody podciśnieniowe ( nie ma lewego powietrza, tak dla pewnosci )

- podpiąłem pod Komputer, zero błędów, tylko przepływomierz był to skasowałem błąd ( po wcześniejszym uszkodzonym)

silnik chodzi równo na wszystkie gary , nie ma problemu z uruchomieniem .....

Proszę o pomoc ... może to jakiś szczegół, może to czujnik temp do Ecu , może to kopułka albo coś .... czego mogą być to objawy .??

Udało mi się samemu dojść co jest nie tak. Trochę dziwne że mało osób interesuje się już tymi autami i jakże mocnym silnikami m30 .... no ale nic . Wracając do tematu, powodem całej usterki był (i jeszcze jest ) czujnik temperatury ECU, po odłączeniu czujnika jest znacząca poprawa pracy silnika . Ale jeszcze sądzę że dodatkowo może kolidować też praca sond Lambda . Sonda nowa, lecz nie Boscha Tylko NTK . Co najciekawsze na komputerze diagnostycznym nie wykazało żadnych uszkodzeń tych czujników .... być może są sprawne lecz już ich sygnał jest nie prawidłowy.Mam nadzieje że może komuś przyda się to co napisałem .... niby nic a tak utrudnia życie . ( czujnik)

Edytowane przez pudzianek_19
Sam doszedłem usterki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z tym czujnikiem jest często tak ,że raz działa raz nie działa mimo ,że na komputerze pokazuje ,że jest ok. to za 5 min albo przy ponownym rozruchu może już być coś nie tak. Koszt w sumie mały i do tego masz go na wierzchu wymieniaj w ciemno a co do sond to tym bym się nie przejmował czy ntk powinna działać ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...