Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Radio BMW Professional + Harman/Kardon a wyjście AUX


szocha1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cały dzień spędziłem na lekturze dotyczącej wyjścia AUX do radio w e46. Różne opinie, różne rozwiązania. Wydaje mi się że znazłem wyjście.

Radio mam takie jak w temacie, Harman Kardon fabryczny, wzmacniacz HK + zmieniarka fabryczna, to wszystko (teoretycznie) sprawa, że bez najmniejszych problemów mam podpiąć się pod zmieniarkę i jej kosztem mieć AUX - rozwiązanie niezłe, bo mimo wszytsko zostaje mi jedna kieszeń na CD w radio, więc mam radio, CD, Aux - pięknie. Ale pomyślałem, czy nie może być jeszcze piękniej, i nie mogę wpiąć się obok wejścia na zmieniarkę, typowo pod wejście AUX? W necie zdania podzielone, ponoć poniżej września 2002 nie działa, ponoć trzeba coś kodować NCS, inny znowu pisze zadowolony że wszystko hula. Ktoś coś wie w tym temacie, niestety dziś zabrakło mi jednej wtyczki i nie mogę dokończyć projektu, mam nadzieję, że jutro ją dorwę i zobaczę.

Mówię o tych wejściach.

Lewa strona - zmieniarka

Prawa strona - AUX

09.jpg

Ponoć mam się właśnie wpiąć tak jak ten gość tutaj, zadziała to super, nie zadziała podepnę się pod zmieniarkę i tutaj ponoć już ma być bez rozczarowań.

Ktoś przerabiał i może coś ciekawego dorzucić?

Uprzedzam że przestudiowałem cały internet i wszędzie są podobne problemy ale w słabszch, uboższych radiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

miałem podobny problem BM54. Znalazłem kiedyś, że  AUX był wspierany od 2003 albo 2005 rok(mówię tu o roku produkcji radia). Pomimo ,że piny są to nie działa bo radio ma za stary soft.

 

BTW. Kabel masz z obciążeniem? Aby AUX się poprawnie wykrył tam musi być rezystor obciążający między kanałami... chyba... juz dokładnie nie pamiętam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystałem z tych rozpisek:

http://www.online-rubin.de/pinout.htm

 

W pierwszym poście jest wspomniane, że podpina się pod zmieniarkę ale to też nie zadziała jeżeli nie masz zmieniarki. Musiała by być fizycznie zmieniarka(komunikacja ibus zmieniarka<->radio), wpiąć sie w przewody audio ze zmieniarki jednocześnie odłączając je od niej. I wtedy przełączając na zmieniarkę źródłem dźwięku byłby aux ;) 

 

Przemyśl sobie zmieniarkę MP3 xcarlink. Ja u siebie założyłem i nawet to działało dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...