Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie zamyka sie Panorama


PawełWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ten sam problem co u Siwka Patrz od postu #399 http://www.maxbimmer.pl/f29/%5Bmrsiwek%5D-bmw-535d-touring-19019/index40.html

Dokładnie,

wal do Siwka to na bank powie ci co i jak ale lekko nie będzie.

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam e61 od dwoch dni i uchylilem dach panoramiczny ale nie moge go zamknac. Cos jakby go blokowalo bo probuje go ruszac ale sie nie zamyka. Roleta panoramy chodzi normalnie

Jeżeli spojrzysz przy uchylonym dachu na tą mniejszą szybę od środka tj wsiądziesz do auta na tylną kanapę i "przytulisz" twarz do szyby (dachu) to patrząc na "rynienki"/ mechanizm szyberdachu dostrzeżesz taki metalowy trójkąt ze ślizgiem plastikowo- gumowym... jakiś jego kawałek jest nadłamany/ odpryśnięty czy urwany i gdy chcesz zamknąć dach to on się tak leciutko zamyka i cofa, bo ma opór. Część ta niby jest nie wymienna i nie występuje w zamienniku.

Inchcape Wrocław zrobił mi wycenę na 9600- jest to koszt wymiany na całego mechanizmu bez szyb. Jest gość w Warszawie, który naprawia te panoramy ( w różnych modelach) koszt 2200 + przejazd w dwie strony, czas trwania naprawy jeden dzień.

A jeżeli czujesz się na siłach by wymienić to samemu to w serwisie możesz kupić "zestaw naprawczy lusterka wstecznego" ok 260zł kartonik 10cmx10cmx50cm ( i nie pytaj czemu tak się to nazywa, bo niewiem) ale w tym zestawie są właśnie te dwa trójkąty na dwie strony + linki prowadzące

P.S

Nie domykaj ręką "na siłę" bo pokrzywisz prowadnicę ( tak jak zrobił to serwis i za to właśnie były przeprosiny). Awaryjne zamykanie panoramy na klucz inbus (chyba 14) masz pod/nad głównym oświetleniem kabiny, natomiast zamykanie rolety (gdyby przestała działać) masz z tyłu- otwierasz klapę bagażnika, zdejmujesz 2 spinki od podsufitki i kręcisz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydawało mi się, a przynajmniej starałem się dobrze i skrupulatnie to opisać, ale...

Inchcape Wrocław zrobił mi wycenę na 9600- jest to koszt wymiany całego mechanizmu bez szyb. Jest gość w Warszawie, który naprawia te panoramy ( w różnych modelach) koszt 2200 + przejazd w dwie strony, czas trwania naprawy jeden dzień.

wybór należy do Ciebie...

P.S

jeżeli będziesz chciał namiar na tego gościa z Warszawy to pisz- postaram się odnaleźć. Natomiast jeśli postanowisz wymienić cały mechanizm panoramy to Inchcape jest na ul. Karkonowskiej we Wrocławiu, obok stacji paliw BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie. Powiedzial mi 900zl za duza szybe i 650 zl za mala szybe. Nie wiem czy to ten zestaw naprawczy ale gosc powiedzial ze kupuje sie to tylko w zestawie z prowadnicami co wlasnie tyle kosztuje. Masakra, lepiej wymienic caly!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie. Powiedzial mi 900zl za duza szybe i 650 zl za mala szybe. Nie wiem czy to ten zestaw naprawczy ale gosc powiedzial ze kupuje sie to tylko w zestawie z prowadnicami co wlasnie tyle kosztuje. Masakra, lepiej wymienic caly!

To chyba coś gdzieś zera pouciekały bo jak by była taka cena to Siwek też by w aso kupił :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ogrzebie kotleta...ceny masakryczne 9600 w ASO to kur** przesada ale może komus pomoze

Ja mam natomiast taki problem, że jak ją uchyle (w pionie) to nie schodzi na doł...natomiast jak robie tak jak na ww. filmiku wszytsko dziala. TRojkaty nie sa polamane? ktos mial taki przypadek? jakas diagnoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy jak dla mnie masz dokładnie taki sam problem jak ja... w końcu dojdzie do tego, że procedura ustawienia dachu ( to jest taki reset wraca do fabrycznego/ zapamiętanego poprawnego ustawienia wykonując wszystkie ustawienia panoramy po kolei). Przez neta to raczej wróżenie z fusów, ale ja wróżę że to właśnie te kiepskiej jakości trójkąty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił tak:

kupił sobie drugą panoramę np tu:

BMW 5 E61 KOMBI PANORAMA SOLAR SOLARDACH (4525225912) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i sobie posprawdzał co i jak i może nauczył się jak to rozbierać a i może dorobić nowe trójkąty czy jak to zwał.

Jak coś służę pomocą bo lubię rozkminiać takie ciekawostki.

Pozdro

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Oli pomysł ciekawy żeby nauczyć się tego fachu i dorabiać...ale póki co nie próbowałbym na koledze :P Z drugiej strony gdzieś trzeba się nauczyć i jak kolega się nie boi to czemu nie. Wkońcu jak się nie uda to dopiero do mechanika. Problemem może też okazać się kupiony szyber, bo nie wszystko musi tam być w stanie bardzo dobrym... troszkę trzeba zaryzykować ( bo po rozebraniu i stwierdzeniu bubla) nikt już go nie przyjmie...

Gość z Wawy daje 5 lat gwarancji na tą panoramę. Wymienia większość rzeczy, a nie które zastępuje swoim patentem- ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko Siwek,

ja nie nalegam ale ja bym tak zrobił. Nie chodzi tu nawet o dorabianie tylko o poznanie jak to działa.

Miałem tak samo z lusterkiem bo się rozkładało na maskę więc kupiłem drugie a moje rozebrałem na atomy doszedłem co było nie tak i naprawiłem. A tylko dlatego że koleś z Lublina wiedział jak to zrobić ale nie chciał się podzielić tylko kasował ludzi. To jest tylko mechanika i myślę że można się pokusić o rozkminienie tej panoramy.

Apropo gwarancji to można zamienić i kupioną założyć do siebie a rozbierać swoją po zdemontowaniu i wtedy można oddać jak coś nie działa.

Także jak coś to możemy się nad tym pokłonić przy browarze:drunk:

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat na pewno ciekawy by w końcu poznac zasady działania tego ustrojstwa, propozycje kupna rozwaze, ale cos czuje ze temat zawiesze do wiosny z ta panorama:) kolega mial w e39 (zwykly szyber) i sama mu sie naprawila tzn opuszczala na dół.

Zobaczymy się na najcie, ale mówiąc nawiasem to jest ku*** karygodne by jakiś kebab projektował panoramę do aut takiej klasy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcio niestety nie mam:/ dopeiro w planach tak samo jak ogarniecie tych programow, to moja pierwsza bumka, a że marki już nie zmienie mimo wczesniejszej milosci do audi:D ha ha to w temat musze się zagłębić

To działaj działaj a jak coś to ja od października siedzę na stałę we Wrocławiu będę mógł na to zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...