Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z inpa pod win 7 - nie widzi interfejsu pomocyyy!!


paul7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno zakupiłem na allegro interfejs usb OBD II http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-e36-e46-e31-e38-adapter-20pin-i5105719063.html i mam z nim problem a mianowicie nie jest wykrywany przez inpe obie kropeczki są białe.Przeczytałem już mnóstwo poradników,spędziłem przy tym przez ostatnie 4 dni 20 godzin i nadal sobie z tym nie poradziłem.Inpe ściągnąłem z chomika od trandolf.Próbowałem uruchomić w vmware ale efekt ten sam co na win 7 - nie jest wykrywany w inpie.Sterowniki do kabla zainstalowane,zarówno na win 7 jak i vmware na xp jest wykrywany, porty ustawione na com 1 natomiast nie mam opcji ustawienia czasu opuźnienia - czy to może być powodem? Proszę was o pomoc bo sam sobie z tym nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod win 7 udało mi się odczytać pamięć air bag ale inpa dalej nie wykrywa battery i ignition. Jeśli próbuje się połączyć z jakiekolwiek innym modułem to wyświetla błąd IFH-3:DATATRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED. Kolego Jaro niestety ale w opcjach zaawansowanych nie mam ustawienia czasu opuźnienia - dlaczego? Interfejs do du..y??

Edytowane przez paul7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachment.php?attachmentid=36154&stc=1

Ustawienia portu zmieniłem Bajty odbioru i Transmisji na 1024 i czas opoznienia na 1.

Wyskakują błędy.

SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND. Program will be stoped i

ApiResultText: Error #95

i

Version do not match. Multifunction possible !

Kabel raczej prawidłowy bo wcześniej przy e46 z 98 roku ( kabel od znajomego ). Działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wyskakują błędy.

...

Version do not match. Multifunction possible !

...

.

Tym się za bardzo nie przejmuj: - czyli "mogą wystąpić błędy, jakiś problem z wersją".

Mnie też czasami taki komunikat wywala jak chcę czegoś więcej niż mam w "buni" :biggrin:,

ale to zazwyczaj gdy chcę się łączyć z jakimś modułem, którego nie ma.

Jeśli się mylę to nie łajajcie mnie koledzy zbyt mocno :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaznaczyłem okna " USB to serial adapter " dlatego, ze mam kabel usb.

no i masz przyczyne

przy instalacji musisz to zaznaczyć bo masz wirtualny port com emulowany na usb, gdybyś miał fizyczny com i interfejs na rs232 to wtedy się tego nie zaznacza.

instaluj jeszcze raz, wybierz port com1 i zaznacz "usb to serial adapter" po instalacji musisz jeszcze wejść w C/ediabas/hardware/obd i zainstalować plik (nie pamiętam nazwy ale znajdziesz, potem w konfiguracji interfejsu też ustawiasz com1 i gotowe

Edytowane przez grzesiek2304
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo grzesiek !

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Problem u mnie był taki, że nie po instalacji programu nie zmieniłem w menadżerze urządzeń interfejsu z COM3 na COM1. Po zmianie wszystko poszło bez problemu na kablu

Viakena. Mam dwie czarne diody.

Całą instalacje zrobiłem tak jak opisał to użytkownik Mlodzik18 w linku poniżej. Krok po kroku.

BMW-klub.pl ? Zobacz temat - Instalacja i konfiguracja Windows 7/8 - INPA, NCS Expert

Sciągnałem pliki z jego chomika.

Sterownik do interfejsu.

1. BMW Standart Tools 2.12.

2. SP Daten E39

2. INPA for Fxx.

Przy instalacji Standart Tools jako, że mam kabel OBDII- USB, tak jak napisał Grzesiek zaznaczyłem ptaszkiem ( Serial Adapter to usb )!

Uzupełniłem biblioteki według instrukcji z forum powyżej SP Daten.

Zastąpiłem foldery z pliku INPA for Fxx z folderami, które zainstalowały się na dysku C.

Zmieniłem czas opóźnienia na 1 ms. Interfejsu i zmieniłem z COM3 na COM1.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z INPY na terenie Wrocka to nie problemu pisać na pw !

Edytowane przez kubabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich :)

Ja również mam problem z Inpą. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Instalowałam Inpę od Mlodzik18 - jak kolega powyżej, jednak nie udało mi się jej nawet odpalić. Coś pewnie źle zrobiłam, ale dodał na chomiku gotowca z Inpą i ta zainstalowała się bez najmniejszego problemu.

Program instalowałam na Win10, także przy instalacji TOOLS wybierałam "ustaw zgodność z WIN7".

Kabelek Viakena zainstalowany najpierw na COM 9 - według instrukcji Mlodzik18, ale potem zmieniłam na COM2 i COM1 zależnie od tego co wyczytałam na necie :) Inpa zainstalowana zgodnie z kabelkiem najpierw na COM9, 2 i w końcu 1, opóźnienie 1 oraz za każdym razem wybierałam "usb to serial adapter"

Po podłączeniu z autem i uruchomieniu zapłonu kontrolki nie zapalały się, ale można było wejść w poszczególne opcje. Jednak wywala błędy. Ustawiłam we właściwościach Inpy zgodność z WIN XP i wtedy kontrolki zapaliły się, ale błędy wywala w dalszym ciągu. Coś pewnie robię źle, ale nie mam już pomysłu co :(

Poniżej screen z błędem: Error #95. SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND. API job error or no such result. Continue script processing?

A i pytanie mam do samej Inpy. W zakładce INFO - tam gdzie jest EDIABAS i Ini Path, Ecu Path i Interfejs mam same znaki zapytania. Wy też tak macie? Wydawało mi się, że nie ma to wpływu na poprawne działanie programu, ale w tym momencie to już niczego nie jestem pewna :)

Z góry dziękuję za pomoc :) Łopatologiczne tłumaczenie mile widziane :) 

 

20967819_1299983766794596_186122477_o.jpg

21014629_1299983753461264_912433517_o.png

Edytowane przez Anitos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...