Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 czym zastąpilibyście drogowe żarówki?


grzechue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie dość prozaiczne ale mam pytanie czym byście zastąpili żarówki od długich?
Właśnie zakończyłem zakładanie nowej soczewki bixenon i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością światła lecz żółte długie torszkę drażnią i szukam alternatywy, może jakieś LED? Jak tak to co podejdzie do lampy polift w miejsce oryginalnych żarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram night breaker unllimited daje radę i ma białe światło (sprawdzone u siebie i polecam, mam w mijania). Podobno osram night breaker laser jest jeszcze lepszy i daje delikatnie niebieską poświatę, ale to z tego co inni pisali więc nie mam pewności.

Jaką masz barwę ksenonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz, żeby to jakoś świeciło i jednocześnie trochę się zgrywało to brał bym laser (z osrama, nie wiem jak philipsy itp.).

Tutaj filmik jak to wygląda:

 

Jest jeszcze możliwość chińskich z niebieskim szkłem, fajnie wyglądają ale świecą słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Założyłeś soczewkę bixenon i do tego podłączyłeś jeszcze standardowe długie ?! 

No a w czym problem, jeśli jest to zrobione z głową to żadnych negatywnych skutków nie powinno być. Zresztą ja u siebie to samo mam w planach zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, starsky napisał:

 Założyłeś soczewkę bixenon i do tego podłączyłeś jeszcze standardowe długie ?! 


Dokładnie tak zrobiłem, soczewka EVOX-R do tego nowe klosze i powiem Wam że w życiu się nie spodziewałem, że światła w E39 dają takiego czadu, bardzo fajnie to świeci i z czystym sumieniem polecam.
Dodatkowo jak zmienię żarówki od długich to zrobię kilka fotek jak to wygląda "w praktyce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będą wyglądały światła to jedno a jak się będzie z nich korzystało to drugie.

Wielu pewnie wie dla czego na drogach oświetlenie uliczne ma kolor żółty (sodowe a nie jak dawniej rtęciowe) ale skoro nadal są tacy, co może jeszcze nie wiedzą, to chodzi w skrócie o widoczność we mgle, i.t.d..

Gdybym miał dwa wozidła - jedno na pokaz i dla szpanu a drugie du.owóz, to pierwsze zapewne miałoby światła ksenon lub LED CREE lub COB, ale wózek na co dzień na pewno miałby światła standard, czyli żarowe.

Życzę dobrej widoczności w mocno utrudnionych warunkach drogowych typu mgła, śnieżyca czy ostry deszcz na tych rasowanych światełkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będą wyglądały światła to jedno a jak się będzie z nich korzystało to drugie.
Wielu pewnie wie dla czego na drogach oświetlenie uliczne ma kolor żółty (sodowe a nie jak dawniej rtęciowe) ale skoro nadal są tacy, co może jeszcze nie wiedzą, to chodzi w skrócie o widoczność we mgle, i.t.d..
Gdybym miał dwa wozidła - jedno na pokaz i dla szpanu a drugie du.owóz, to pierwsze zapewne miałoby światła ksenon lub LED CREE lub COB, ale wózek na co dzień na pewno miałby światła standard, czyli żarowe.
Życzę dobrej widoczności w mocno utrudnionych warunkach drogowych typu mgła, śnieżyca czy ostry deszcz na tych rasowanych światełkach 

Przecież on zmienia żarówki od DŁUGICH , a od kiedy w ostrej mgle czy śniezycy jeździsz na Drogowych światłach? Bo jak odkąd pamiętam to powinno się włączać mijania w takich warunkach. A zmieniając soczewki na hella evox-r tylko sobie poprawił oświetlenie drogi na "krotkich" światłach.
Poza tym sam mam założone takie wynalazki w długich i poza ładna barwa świecą dosc dobrze, obojętnie od warunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pidey napisał:

To jak będą wyglądały światła to jedno a jak się będzie z nich korzystało to drugie.

Wielu pewnie wie dla czego na drogach oświetlenie uliczne ma kolor żółty (sodowe a nie jak dawniej rtęciowe) ale skoro nadal są tacy, co może jeszcze nie wiedzą, to chodzi w skrócie o widoczność we mgle, i.t.d..

Gdybym miał dwa wozidła - jedno na pokaz i dla szpanu a drugie du.owóz, to pierwsze zapewne miałoby światła ksenon lub LED CREE lub COB, ale wózek na co dzień na pewno miałby światła standard, czyli żarowe.

Życzę dobrej widoczności w mocno utrudnionych warunkach drogowych typu mgła, śnieżyca czy ostry deszcz na tych rasowanych światełkach :/


A dziękuję, jeśli uważasz że zwykła soczewka z nowymi odbłyśnikami i otwieraną przesłoną będzie świecić gorzej od zwykłej soczewki z wypalonym odbłyśnikiem to chyba nie mamy o czym rozmawiać :)
Co do długich to żarówki zwykłe H7 55W z tym że o większej mocy i nie uważam by to świeciło gorzej a we mgle raczej się długich nie używa więc nie wiem do czego pijesz.

Edit:
Tak jak Michał pisze, te soczewki to zwykłe standardowe soczewki lecz moim zdaniem lepiej świecą i widzę po samochodzie że jest dużo dalsza droga oświetlenia niż standardowo miałem.

Edytowane przez grzechue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A dziękuję, jeśli uważasz że zwykła soczewka z nowymi odbłyśnikami i otwieraną przesłoną będzie świecić gorzej od zwykłej soczewki z wypalonym odbłyśnikiem to chyba nie mamy o czym rozmawiać
Co do długich to żarówki zwykłe H7 55W z tym że o większej mocy i nie uważam by to świeciło gorzej a we mgle raczej się długich nie używa więc nie wiem do czego pijesz.

Edit:
Tak jak Michał pisze, te soczewki to zwykłe standardowe soczewki lecz moim zdaniem lepiej świecą i widzę po samochodzie że jest dużo dalsza droga oświetlenia niż standardowo miałem.

Między zwykła soczewka xenon w e39, a hella-evox-r jest przepaść na korzyść tej drugiej. Ja i tak bym wolał włożyć innej marki bixenon ;) bo jest kilka lepszych opcji, ale to już nie p&p :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, michal_f napisał:


Między zwykła soczewka xenon w e39, a hella-evox-r jest przepaść na korzyść tej drugiej. Ja i tak bym wolał włożyć innej marki bixenon ;) bo jest kilka lepszych opcji, ale to już nie p&p :)


Tak wiem, zagłębiałem się w temat trochę ale niedługo będę zmieniał pojazd i też nie chciałem się zbytnio bawić a jakby nie było szykuje mi się kilka nocnych wyjazdów i chciałem by było względnie lepiej a jest dużo lepiej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grzechue napisał:


Dokładnie tak zrobiłem, soczewka EVOX-R do tego nowe klosze i powiem Wam że w życiu się nie spodziewałem, że światła w E39 dają takiego czadu, bardzo fajnie to świeci i z czystym sumieniem polecam.
Dodatkowo jak zmienię żarówki od długich to zrobię kilka fotek jak to wygląda "w praktyce"

Gdzie i za ile można kupić te soczewy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o konstrukcję/budowę lamp zarówno świateł mijania jak i drogowych ale o źródło światła. Przy jeździe miejskiej raczej rzadko się używa świateł drogowych ale już poza terenem zabudowanym zaczynają się problemy. Nie raz mi się zdarzało, że przy niewielkim zamgleniu na światłach mijania widziałem dalej, lepiej i więcej niż na drogowych xenon'ach, co pozwalało bezpiecznie rozwinąć wyższą prędkość. Kto nie miał możliwości tego przetestować, nie zrozumie. I nie chodzi tu o szczegóły konstrukcyjne czy wady lub zabrudzenia lamp tylko źródło światła czyli temperatura barwowa.

Dla tego przytoczyłem rodzaj oświetlenia ulicznego, bo to chyba łatwiej zrozumieć.

Nie wiem tylko, dla czego w motoryzacji nie wprowadzili sodowych źródeł światła. Może właśnie ta pomarańczowa barwa :confused: mało ciekawa była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pidey napisał:

Dla tego przytoczyłem rodzaj oświetlenia ulicznego, bo to chyba łatwiej zrozumieć.

Nie wiem tylko, dla czego w motoryzacji nie wprowadzili sodowych źródeł światła. Może właśnie ta pomarańczowa barwa :confused: mało ciekawa była?

Pomarańczowa barwa światła powoduje zakłamanie barw otoczenia i zieleni. Wydajniejsze oświetlenie wynaleziono i wprowadzono dopiero w końcówce lat 90 XX wieku. Wprowadza się teraz latarnie z białym światłem, tzw. lampy metalohalogenowe, które dają dużo więcej światła i ich barwa przypomina światło dzienne. Człowiek jest przyzwyczajony do światła dziennego i w tedy widzi najlepiej, a nie jak wszystko jest pomarańczowe. To że na ulicach są jeszcze stare lampy to tylko dlatego, ze zmiany wiążą się z ogromnymi kosztami. W innych krajach jak np. Niemcy odchodzi się od nich i wieczorem zobaczysz głownie białe światło.

Jestem za to przeciwnikiem ledowych lamp, które zawierają zimne światło białe, które jest nieprzyjemne na dłuższą metę.

 

Czemu w samochodach nie używa się lamp sodowych?

Bo dają bardzo mało światła.

 

Dlaczego nie pomarańczowe?

Bo lepiej widzimy w białym naturalnym świetle.

 

PS. Lampy sodowe były też białe, ale dalej było mało światła przez starą technologię.

 

 

Edytowane przez Pawel4freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google i na pierwszej stronie masz 419 za parę.

Pidey ja nie pisałem nic o drogowych xenonach, jedynie że mam soczewkę z przesłoną ale żarówki chce zachować i stad było moje pytanie bo nie sledze technologii na tyle by wiedzieć i mieć porównanie czy standardowe żarówki maja już jakas sensowna alternatywę, jest ale jednak wybrałem tradycyjne żarówki światła obecnie swieca lepiej niż pierwotnie zakładałem i być może dzis lub jutro wrzucę foto jak wygląda droga po zapaleniu świateł po zmroku.

Nie neguje ze barwa światła wpływa na widoczność, bo widzę różnice miedzy innymi pojazdami (uzytkuje kilka pojazdów) ale przy odpowiednim stanie lamp nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.

edit: Fotki na mijania i kolejna na drogowych + otwarta przesłona, zdjęcie niestety lekko przekłamuje bo w rzeczywistości mam wrażenie ze widać było sporo dalej ale mimo wszystko chyba tragedii nie ma.

WP_20170401_20_45_43_Rich.jpg

WP_20170401_20_47_19_Rich.jpg

Edytowane przez grzechue
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...