Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.


jawirax

Rekomendowane odpowiedzi

I d***a  wymieniłem  dyfer i dalej puka , jedyny plus to lepsze przełożenie dyfra lepiej się zbiera , ale puka dalej takie głuche puknięcia dudnienia najmocniej i najgłośniej je słychać jak szarpie gazem na niskich biegach , wtedy są słyszalne jak by coś tłukło, skończyły mi się pomysły  :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 22:57, Xaime91 napisał:

Ja dla swietego spokoju wymienilem wszystkie 7szt.  Po demontazu wozka 3 wypadly same z siebie xD

 

Po zdemontowaniu dyfra miałem wszystkie na wierzchu ale są one w idealnym stanie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.06.2017 o 02:22, Kandyn napisał:

na kanale wejdz pod auto i niech ktos na zaciagnietym recznym probuje ruszac i ja obstawiam ze bd pokac  na laczeniu walu ze skrzynia lub na polosiach.

 

Jednak miałeś rację , wali poducha słynna dziewiątka , przeprowadziłem próbę w kanale z kolegą i zrobiłem tak jak pisałeś jeszcze raz i ewidentnie wali poducha nr 9 , a niby poducha wyglądała na całą a tuczę w sobotę będę wymieniał i dam znać jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linu u ciebie moze byc to co u mnie czyli wszystko wymienione (troche na nowe, troche na uzywke) a dalej stuka. To moga byc zsumowane luzy calego ukl. napedowego ktore daja taki efekt.
Jawirax sprawdz od razu stan pozostałych tulei wózka bo moze sa tez w nie najlepszym stanie.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, linu666 napisał:

Ale co to za 9 jest? Ja mam podobnie u siebie. Automat. Jak wbijam R to czasami słyszę jakieś stuknięcie i niby wszystko sprawdzane i jest git. A ja nie lubię jak tak coś mnie wk...wia :)

 

To jest nr tulei z katalogu REAL OEM :

 

http://i.imgur.com/bdaI8pA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe , nie ma takiej opcji , niestety wkurza mnie to strasznie, , musi być gdzieś przyczyna, czytałem wiele postów i tematów na ten temat i tam walka była niesamowita  wymieniano skrzynie dwumas itp i dalej tłukło , masz jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w e46 i  e36 pęka przy podłodze mocowanie tylnego wózka , może to powoduje te stuki. 

Trzeba wspawać wtedy wzmocnienia. 

Poniżej przykładowe zdjęcie wspawanego wzmocnienia 

images.jpeg

04a1db52d7b0f63agen.jpg

Edytowane przez Rudix-R1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w garażu ,Poszarpane następny raz porządnie na ręcznym z biegu  ,żadne tuleje gumy nie walą i nie wykazują luzów ,jedynie jak dotykam podczas mocnego szarpania dyfra jego spodu czuć uderzania w nim czy tak ma być ?

 

Edytowane przez jawirax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem , trudno będę jeździł aż coś nie pierdyknie, może jak się coś mocniej wyrobi to będzie można to zdiagnozować , dzięki za rady .

Ja już jeżdżę tak rok czasu i jeszcze nic nie walnęło :P
Tak jak Xaime napisał, możesz wszystko wymienić i nadal będzie stukać. To jak szukanie igły w stogu siana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Głuche skutki w tyle auta. Wymieniłem już tuleje (9), wymieniałem również półosie na takie bez luzów. Dyfer zmieniał poprzedni właścieciel bo też z tym walczył. Na to chwilkę dałem już sobie z tym spokój. Myślałem, że Twój temat pomoże rozwiązać problem ale widzę, że stanąłeś w tym samym miejscu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...