Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie działa mi szyber dach, silniczki starają sie ale nic z tego nie wychodzi, jak sie dobrać do tego, zdjęcie podsufitki dużo nie dało walczył ktoś z was z tym? Nie wiem nawet jak mają się rozsuwać bo taki kupiłem macie jakieś materiały na ten temat. Prosze nie piszcie swoich domysłów, fakty prosze. Z góry mówie żę do warsztatu nie jade więc prosze o rady :)

Pozdrawiam pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co się dzieje?Wogole nie rusza?Rusza ale jedną część szybera?Rusza ale po 10cm staje?

Silniki kręcą-terkoczą a szyber nie reaguje?

Trzeba zdjąć całą podsufitkę z całego dachu.Będziesz wtedy widział prowadnice i pare małych plastikowych elementów niezbędnych w podnoszeniu części szybera.

Silniki wyłączają się jak tylko jest cos nie tak a u Ciebie sie "starają"tzn pracują cały czas mimo ze dach ani drgnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, wciśniesz przycisk silnik chce otwierać słychać jakiś zgrzyt nie duży i wszystko sto, może dwa milimetry ruszy. Od spodu nic nie widać przeszkadza ruchoma podsufitka od dachu której sie ruszyć nie da reszta jest na wierzchu, ogólnie jest to obudowane i zaglądnąć sie nie da, wrzuce fote wieczorem. Na wieszchu są tylko śruby raczej do odkręcenia całego zespołu od dachu, nie chciałbym tego robić już teraz ,na razie szukam sposobu na dostanie się pod ruchomą podsufitke która ani drgnie, pomagając jej rękoma też nic z tego. Napiszcie jak to działa który dach gdzie sie chowa bo nie wiem jak to ma być, przedni idzie nad czy pod tylny, podsufitka też nad czy pod tylną? Mowa o podwójnym cały czas :) Silniki wydają sie być spoko coś na prowadnicach mi sie wydaje, ktoś wcześniej grzebał i nagrzebał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przedni uchyla sie do góry, potem tylny wjezdza pod niego a następnie możesz nimi przesuwać w przód i tył. Pierwsze co zrób to przytrzymaj przełącznik szybera 10-15 sek w środkowej pozycji (przyciśnij go do góry) i zresetują ci się zapadki. Zobacz co się wtedy stanie. Jeśli niec to musisz rozebrać cały dach tj. podsufitke a jest z tym trochę roboty (słupki uszczelki od drzwi a jak dobrze pójdzie to kawałek dechy rozdzielczej)> potem wszystko będzie jasne. Uważaj tylko żeby nie naruszyć rynienek bo będzie Ci kapać do auta. Możliwe że wypadł z prowadnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze silniki sie pogubiły i dlatego głupieje.

Przycisk o którym wyżej pisano awaryjnie zamknie szyber ale nie ma wpływu na ustawianie pozycji silnikow.Podpytam kumpla co tez miał akcję z takim szyberem i dowiem się jak on ustawił ręcznie te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymanie przycisku resetuje zapadki a nie silniki czyli ustawia cały szyber w pozycji zero. Jeśli nawalone jest z silnikiem to stawiam na przedni który można całkiem łatwo zdemontować i po wyjęciu zobaczyć czy działa prawidłowo. Jakbyś potrzebował to mam cały schemat i instrukcje serwisową do tego dachu. Podaj mi tylko maila na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymałem to coś tam sie zrobiło z przednim potem z tylnim, jak chce otworzyć to tylni buczy (slychac chrupot zębatek czy coś takiego) i staje, dach ani drgnie. Powiedzcie jak sie dostać pod tą ruchomą podsufitke? W ogóle to znalazłem tam klucz imbusowy taki jakiś profilowany spłaszczony na drugim końcu jak śrubokręt.

Edytowane przez Simon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...