Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czy robic zbieznosc ????


szakal10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie jakis czas temu robilem wymiane amortyzatorow z przodu i po tej wymianie zaczęło mnie ściągać w lewo. Ten mechanik powiedział ze po takiej wymianie nie robi się zbieżności kol bo nie potrzeba. i moje pytanie wiec jest takie przed wymiana było ok i jechała jak po sznurku a teraz mnie ściąga na lewo. Powiedzcie co mam robić??pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierzność na pewno warto wymienic, skoro zdejmował amortyzatory sprezyny zawieszenie to podstawa według mnie po każdej ingerencji w zawieszenie warto ustawić. Chociaz sam miałem dwa tyg temu wkładane kompletne ale gotowe zawieszenie ze sprezynami i jedzie prosto bez ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniali amory.To polecam podjechać na kanał i zobaczyć czy zamontowano spowrotem dokładnie wszystkie inne elementy(poduszki/podkładki itd itp) i czy sprężyny są dobrze obsadzone.

Może czegoś zapomnieli i dlatego lecisz na strone.Przez brak jednego elementu prawdopodobnie zmienił się kąt pochylenia koła więc "stara dobra zbieżność"ustawiana pod stare kąty i zużyte odpowiednio opony już nie gra.

Na parkingu rusz na 1ce wyprostuj koła i zatrzymaj sie.Wyjdź i obejżyj koła/nachylenie i położenie względem nadkoli i porównaj ze sobą oba.Może już na oko coś zobaczysz.

Albo wjedź na stacje diagnostyczną,na płyte zbieżności.

Ja jak zalicze jakąś mega dziurę i nie wyczówam jakiś zmian to i tak lubie zajechać do diagnostów na tą płyte.5sekund i wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej po wymianie amorów nie powinno nic zmienić się w zbieżności.ale zawsze zostaje ale. Jak już wspomniano,sprawdź czy wszystko dobrze jest spasowane. Sprawdź sprężynę czy siedzi w swoim miejscu. Źle założona może być powodem kłopotów. Przy demontażu elementów mogły naruszyć się końcówki. Sprawdź też, czy amory są jednakowe, chodzi o skok i wysokość. Może to błahe, ale istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...