Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post na tym forum :)

OK, sprawa wygląda następująco, BMW Z4 2.0 z 2009r. mojej szefowej.

Auto stało 4 m-ce pod kupą śniegu, odpaliło i ruszyło bez szwanku, jednak pojawiły się problemy z hamowaniem, koła zarąbiście biją, przełożyli kompletne koła z oponami i to samo, jakiś "znawca" powiedział,że tarcze spuchły, naleciało wody i napęczniały :x

Generalnie tylko wymiana... 5k + serwis

hyhy

Aż się wierzyć nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal też się odkształca...

a w przypadku tarcz nie trzeba nawet milimetra aby czuć pulsowanie hamulca

ps. Kriss jak myślisz, dlaczego przy dłuższym postoju nie powinno się zaciągać hamulca ręcznego (szczególnie w przypadku hamulców bębnowych)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jak ja zostawiłem auto nie jeżdżone na o wiele dłuższy czas - bo na 10 miesięcy, to potem takiej lambady nie miałem... co do hamulca, to ok - zgadzam się, ale nie uwierzę że od samego stania "pod chmurką" i wpływu wilgoci tarcze się pogięły ... w końcu gdyby tak było, to byśmy po 3 razy w sezonie wymieniali tarcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jak ja zostawiłem auto nie jeżdżone na o wiele dłuższy czas - bo na 10 miesięcy, to potem takiej lambady nie miałem... co do hamulca, to ok - zgadzam się, ale nie uwierzę że od samego stania "pod chmurką" i wpływu wilgoci tarcze się pogięły ... w końcu gdyby tak było, to byśmy po 3 razy w sezonie wymieniali tarcze...

Niby tak, ale fakt jest taki,że tarce są pofalowane i będą planowane.

Nikt nie potrafi wyjaśnić jak się to stało, pech.

Edytowane przez Pecet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

tak jak kolega wspomnial podjedz do warsztatu ktory przetoczy tobie tarcze,poniewaz od stania klocki skleily sie z tarczami i te nie widoczne dla oka pozostalosci powoduja bicie tarcz,ale jak juz sie zdecydujesz popros rowniez aby zmierzyli bicie wszystkich piast czy sie miesci w normie. oczewiscie jak tarcze i klocki masz ponizej polowy to szukaj na allegro bo 5 tys hmm srogo. chyba ze szefowa nei kupi sobie wacikow a wyda na hamulce. moim zdaniem wogole powinna podjechac do warsztatu i zrobic tak zwany przeglad okresowy. plyny i itp zeby posprawdzali bo od stania samochod najszybciej sie psuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...