Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do pierwszego BMW,bardzo mi się podobają modele do powiedzmy 95ego roku:)

Przeglądając od kilku miesięcy z róznym nasileniem alledrogo znalazłem taki oto model:

moto.allegro.pl/item1004989344_e30_320i_coupe_1990_czarny_wroclaw_2xkola_warto.html

Czy ktoś zna,kojarzy to auto?Właścicel przez telefon wydaje się calkiem sensownym i czuciwym czlowiekiem,auto wygląda(dla mnie przynajmniej)calkiem obiecująco.W sb mam obejrzeć i się przejechac(nie mogę się doczekac:).

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie auta nie kojarze ale napisze tak, jest to coupe czyli male auto o sportowym zacieciu + automat ? nieporozumienie to auto niezachwyci cie wygoda niejest to zadna limuzyna itd ja bym szukal manuala ale to tylko moje zcanie. Pozdrawiam !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Nem'em. Dziwna sprawa automat w E30 Coupe.... Nie jestem w stanie nawet się wypoiedzieć o żywotności tej skrzyni. Dowiedz się czy miała już jakiś remont itd. Blacha w nich to nie problem jeśli tylko rdza nie jest w samej budzie. Tak jak kolo pisze na aukcji nadkola to tania sprawa i nie ma z nimi problemu. Trzeba zobaczyć czy silnik na zimnym równo chodzi i czy się nie krztusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto.allegro.pl/item1004989344_e30_320i_coupe_1990_czarny_wroclaw_%202xkola_warto.html

Musze powiedziec ze moim zdaniem samochod moze sie okazac ladna sztuka. Ja osobiscie lubie automaty, ale tak jak Nem i JJ-730 pisza, e30 coupe i skrzynia dla lenowych? ;) chociaz niemniej jesli planujesz jezdzic glownie po korkach to automat bardzo fajna rzecz. Druga opcja ze silnik nie jezdzil na manualu wiec nie byl katowany. Jezeli znudzilaby ci sie opcja takiej skrzyni to mozna zawsze przerobic na manuala? Tylko strzelam bo nie mam pojecia jaki bylby koszt takiej imorezy, i czy wogole sie oplaca? Napewno warto przynajmniej zerknac na ten samochod. Jezeli chcialbys dodatkowa pare oczu to na poczatku tygodnia mialbym czas. Sam jestem ciekaw jak ten samochod wyglada w realu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew:)

Auta z automatem nie mialem, choć jeździlem kilkoma takimi samochodami.Nie jestem zwolennikiem,ale myślę,że spróbować można:)

Przede wszystkim to BMW wydaje mi się zadbane.Budżetem wielkim nie dysponuję,więc...znajomym z innego forum motoryzacyjnego stwierdził,ze lewa lampa jest z wcześniejszego modelu,biorąc pod uwage,że na blotniku są parchle(choler,anie pamiętam teraz na którym)to sugerowaloby jakąs stluczkę.Cóż-kanał prawdę powie:)Z chęcią przyjmę pomoćw postaci oględzin.Co prawda w sb sprawdzam tylko,czy auto mi pasuje a ew.mechanik pózniej.Wstepnie w facetem się umówilem,ze finalizacja transakcji byłaby najwczesniej w polowie maja.Nie przeszkadza mu to o ile stwierdzę,że mi auto pasuje.Brzmi w porządku.

Zaletą tego,że to auto z automatem jest wlasnie to,ze nie jest raczej skatowany a oto w e30 już coraz trudniej.Jeżeli Panowie znacie jakąś Bawarke w podobnej cenie to z chęcią się przyjrzę.Dwa warunki-zadbana i 6garów:)Dążę do 8 w e34,ale na to jeszcze trochę poczekać,poza tym lepiej zacząć od czegoś slabszego...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie rozumiem co że coupe to nie może być automat ( w sumie to żaden coupe tylko sedan 2-drzwiowy) ?

ja bym ocenił na plus automat w 320i ponieważ tam pewnie siedzi dyfer 4.10 co po wrocławiu w manualu zmusza się do częstej zmiany biegów między światłami, namachasz się masakrycznie, miałem 318i w automacie i sobie chwaliłem a to czy to sedan czy tzw. coupe to żadna różnica według mnie poza tym skrzynia 4HP22 dawała rade z kickdownem

jakiś bajkopisarz:

Co jest rzadkością, działa ekonomizer
Posiada czujnik świateł i poziomu płynów
nie wie co to CHECK w podsufitce
W grudniu wymieniłem czujnik położenia wału (oryginalny, 800 zł)
398 PLN w ASO
oraz olej w silniku (Gulf) i skrzyni (ATF II dextron Mobile).
a filtr w skrzyni tez zmienił ?

tak jak mówisz jedna lampa jest z usmiechem a druga bez (wychodziły i takie i takie w tym modelu, wąska lampa nie miała soczewki, czyżby stłuczka była ? weź nr VIN to sie sprawdzi wszystko (czy to taki kolor był i ten model)

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Kosę, zobacz pooglądaj i bierz :) długo jeźdźił automatem i to słabszym i wie co mówi, oby automat nie zajechany,

jeśli tylko lubisz coś porobić własnoręcznie przy aucie i masz kogoś znajomego , mechanika, bo wiadomo że robić trzeba, ma w końcu 20 lat ,

a to szeroka lampa ;)

generalnie wygląda na zadbaną, niezłe wyposażenie,

ale co on ma na gumie przepływki, i jakieś blachy na rurze od paliwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

właśnie wróciłem z przejażdżki i uśmiech z twarzy nie schodzi:)

Oględziny na zewnątrz-lakier niby się błyszczy ale sporo rys po jakiś gałęziach tego typu rzeczach.

Maska z lewej strony siedzi trochę niżej, błotnik do wymiany,bo są purchle.Prawdopodobnie dostał w lewą i błotnik i lampa poszły sprzed liftu(wtedy chyba blacha nie były cynkowane,prawda?).Facet odpala,auto rzekomo 2 tygodnie stoi.Za drugim razem odpalił.Mówi,że wtryski,choć osobiście wątpię,tym bardziej,że póżniej auto na jałowych ma nierówną pracę(kable wysokiego?)Silnik pracował ładnie poza tym.

Brzmiał aksamitnie i brutalnie zarazem,czyli...cudownie:).Nie przegrzewał się,pomimo,że trochę obrotów dostał.Automatami jeździłem bardzo okazyjnie i to nowymi(a6 i mazda3),więc nie wiem czy kickdown powinienn mieć opóźnienie.Jest-pedał w podłogę-2,3 sekundy-ogień:)Zdarzyło się,że miał większe opóźnienie.Raz,przy bodajże 70km/h przełożenie szarpnęło.Delikatny luz w prawą stronę,którego nie czuć podczas jazdy. Auto ładnie się zachowuje podczas jazdy na wprost,zakręty też ładnie,choć trasa za króka.Przy 140km/h,3ech osobach w środku auto przy puszczonej kierownicy jedzie ładnie.Także ew.stłuczka nie była poważna.Co jeszcze...mhmmm...zaskoczyło mnie,że na nogi b.mało miejsca.Auto wydaje się bardzo lekkie:)Aha, tył jest trochę nisko i przy hamowaniu bicie na kierownicy.Podobno przy zmianie na zimowe kołą nie były wyważone-dziwne.Tyle wstępnie.Jest w stanie zejść do 4300 i dorzuca nieco używane kable Bremi z impulsatorem, maglownice i sprężyny.

Porozmawiam z moim znajomym mechanikiem, bo ma e34(1992 rok, 2.0 i przebieg ok120tysięcy co wydaje się bardzo prawdopodobne,bo sam to auto kilka lat temu sprowadzał z Reichu i spooro zapłacił i auto rzeczywiście ładnie wygląda) i jestem ciekaw jaką sobie cenę zażyczy.Mam spory dylemat szczerze mówiąc.

Mam słaby dostęp do internetu,także mogę odpisać z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż,pojawily sie pewne niepokoje natury finansowej,więc nie wiem czy nie będę musial odpuścić;/Jutro jadę do mojego mechanika zapytać ile życzylby sobie za to swoje e34.Przynajmniej wiem,ze stan jest bdb ,no i nie spieszy mu się z pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Aha, tył jest trochę nisko i przy hamowaniu bicie na kierownicy.Podobno przy zmianie na zimowe kołą nie były wyważone-dziwne.

To raczej będą swożnie do wymiany a nie koła niewyważone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż,pojawily sie pewne niepokoje natury finansowej,więc nie wiem czy nie będę musial odpuścić;/Jutro jadę do mojego mechanika zapytać ile życzylby sobie za to swoje e34.Przynajmniej wiem,ze stan jest bdb ,no i nie spieszy mu się z pieniędzmi.

mhmm!! No dawaj, pochwal sie chlopakom ile Towj mechanik zazyczyl sobie za swoja e34! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:no to jest dobre Panowie.W dodatku strzelił mi focha,ze pewnie ta E30tka to będzie złom,bo nikt nie sprzedaje za takie śmieszne pieniądze dobrego auta(jak gdyby ktoś sprzedawał auto,gdzie nic nie trza wlozyc....).Przechodząc do rzeczy-jego BMW-e34 2.0,1991 rok,przebieg(oryginalny)około 116tysięcy km.Auto większość stoi,bo gośc myka corollą zagazowaną a BMW okazyjnie latem(choć zimą nie byla garażowana;/).Niestety w aucie palone,i pod lewą tylną lampą jest rdza,bo jakaś kobieta na skrzyżowaniu "puknęla".Mechanicznie ponoć git.Cena...ta ra raa-15tysięcyhappy_bmw Cóż,auto super,ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 91 i nawet ABS-u ?? :shock: to z takim silnikiem pow. 10k to już szaleństwo ;)

E30 z każdym R6 i będziesz zadowolony:lol:

to w końcu odpuściłeś tą e30 2,0 ZA 4300 ?? na czym się skończyło ??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12767072 :D

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Woz ma ze mna podjechac i ją tez obejrzec.Co dwie glowy to nie jedna:)tym bardziej,ze moj mechanik jest chyba obrażony :lol: Tę którą podeslales to z komisu,jakoś nie specjalnie mam zaufanie.Poza tym ona już byla kilka razy na oto.Obejrzę z ciekawości tę e34 Luciusa,może da się tę blachę zrobić i odratować Bunię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luciusa furke widzialem. Silnik i skrzynia fajnie chodzi, juz instalka jest wiec odpada ci wydatek paru/kilku tysiecy. Jedynie to blacha napraaaawde potrzebuje reanimacji. Z tego co widzialem to jeden blotnik jest wyzarty, drzwi rowniez. Nie wiem jak spod. Moim zdanim, jezeli to bylaby kwestia wymiany drzwi to czemu nie, biorac pod uwage, ze to kolor bordowy, wiec znalezc drzwi w tym kolorze to raczej nie problem. Drugi plus jest to, ze OC jest wazne pol roku, rocznikowo samochod 95, fotele grzane, szyber jest i cena 3000zl, wiec tragedii nie ma. Ale nastaw sie ze troche trzeba byloby sie pogimnastykowac przy niej bo ogolnie jest zaniedbana..

http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=e34&from_showcat=1&category=18702

;)

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...