Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wyjść z założenia że "stary" samochód ma coś zawsze do roboty- jak nie blache to mechanike.

Chcesz samochód w małych pieniązkach to bedą inwestycje w ratach aż dojdzie do ładu i to ciebie nie ominie.

Kupisz drogi to nic nie ma do roboty (głównie) i przepłacisz, bo ktoś liczy swoją robotę i materiały.

Nie mam nic dobrego i taniego- chyba że ktoś potrzebuje kase na wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. rozmawiacie o moim aucie :) E30 :) i co tu dużo mówić :] trochę głupio się w tej sytuacji czuję, ponieważ cokolwiek mówiłem o aucie to nie kłamałem - nie widzę w tym sensu... ktoś ma wziąć to weźmie bo stan sam sobie oceni np. to Bicie na kołach - nie występuje przy niskich prędkościach, faktycznie nie były koła wyważane, ale ja powiedziałem, że raczej to będzie to - aczkolwiek ręki tez sobie nie dam uciąć :) nie jestem mechanikiem.

Auto kupiłem dla siebie i nie sprzedaję bo okazało się skarbonką albo coś w tym stylu - po prostu trafiła mi się okazja kupienia E32 - zresztą kolega mhmm widział jak się pięknie prezentuje mój nowy nabytek, a więc nie widzę sensu trzymania dwóch aut.

Ktoś tam napisał, że "bajkopisarz"... zanim kupiłem tą E30 widziałem 4 albo 5 innych i dziwne, ale nigdy nie działał ekonomizer... ale jeżeli się mylę - to sorry. Co do czujnika położenia wału 398 zł ;] podaj mi adres tego ASO bo tam ze swoją E32 będę jeździł. Czujnik wymieniałem w serwisie Jana Bębna (przy magnolii) - 800 zł mi wyszło.

Pewne jest to, że w auto trzeba włożyć troszkę pieniędzy - no bo kto by sprzedawał ideał w cenie 4300 zł? Ale wydaje mi się, że nie są to naprawy typu "wymień pół auta zanim zacznie jeździć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e32 m60b30 MOrdulec dal 105 za EPS'a

OE BMW - 335zł.

FACET (EPS) - 128zł.

możesz sprawdzić cenę, po numerze :

http://www.boxer-parts.eu/katalogBMW.php

od cena w ASO moga różnic się o kilka PLN

a że u Bębna dałeś 800 to się nie dziwię on załatwiał ten czujnik ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

To ze zapłaciłes 800zł to raczej norma i w wiekszosci warsztatów tak Cie skroją za wymiane ...

Objawy padającego czujnika są łatwe do wychwycenia .... zle zapala (jak padnie to wcale nie odpalisz) , słabo sie wkreca na obroty , odcinka moze przesunąc się np do 4,5tys obr

I najczesciej delikwent targa auto na sznurku do warsztatu i mowi ze sie zepsuło ... na co pan mechanik no to sprawdzimy , pompe , swiece , cewki itd itp chociaz w 90% przypadków

od razu wie o co biega i co trzeba wymienic :D

Co do cen to tak jak napisał Kosa za orginał w ASO nie zapłacisz wiecej jak 300-400zł , pozostała część kwoty to -> W I E D Z A i trudno tu nawet jechać na Bębna bo każdy robi tak samo

w AutoChipie pewnie jeszcze wiecej byś zapłacił , dlatego warto pytać na forum co i jak naprawic we własnym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupiłem tą E30 widziałem 4 albo 5 innych i dziwne, ale nigdy nie działał ekonomizer...

to same dziwne widziałeś, powinein działać zawsze,

BTW nikt nie twierdzi że sprzedajesz shrot, czy chcesz kogoś naciągnąć :) jak dla mnie twoja cena jest do przyjęcia....na pierwszy rzut oka :)

a ile kto zapłacił za naprawy to już jego problem, kupującego to nie interesuje ........ a ten czujnik każdy może wymienić sam, podobnie jak świece czy visco,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam, że może - zresztą każdy wie, że nawet jak się pół samochodu wymieni to raczej nie zwiększa to ceny. Dobrym przykładem jest gaz. Za sekwencje do 6cyl płaci się okolo 2k, a auto nie jest automatycznie warte więcej o 2k. Czujnik na allegro kosztuje coś kolo 100-150 zł, ale ja mechanikiem nie jestem i nie mam warunków do wymiany, więc poszło od razu do mechanika.

Pomijając... jak ktoś chce auto, które chodzi i wygląda jak to co prosto wyjechało z fabryki to sorry :) ale nie za 4k :)

Zresztą nie jestem "nie wiadomo jak" napalony na sprzedaż, żeby "pozbyć się problemu", po prostu nie widzę kompletnie sensu utrzymywania dwóch aut, tym bardziej, że chyba każdy wie jaka jest różnica między e30, a e32 :) - dla mnie ogromna, więc zamiast inwestować po połowie w dwa auta odpicuję sobie siódemeczkę i na pewno zobaczymy się na którymś spocie :) Poprzedni właściciel (też mieszkaniec Wrocławia) sprzedając mi go (jego pierwsze auto, sprowadził sobie z niemiec w 2005) powiedział, że robi to tylko dlatego, że 4 samochody na 2 osoby (on i żona) to zupełnie bez sensu [tak... widzialem jego inne auta...].

Tak czy siak :) najlepiej przyjechać z kolega i zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie!

Nie chcę absolutnie nikogo poróżnić,zwlaszcza fanów Śmigieł:)

isso-Twoja BMW wygląda naprawde ladnie(zresztą obie),podoba mi się jak jedzie i w ogóle baza do niewielkim stosunkowo kosztem do zrobienia na Piekną jest.Zaniepokoily mnie ta nierówna praca silnika na jalowym,to bicie moze mniej,bo zrzucam to raczej na rzecz skrzywionych tarcz albo tego niewyważnia,choć szczerze mówiąc zawsze jak zmienialem opony to wyważanie bylo zbyt oczywiste do pominięcia.

Dlaczego w takim razie się waham?Bo zawsze marzyla mi sie e34 i takiego auta na pewno kiedyś będę szukal.Pojawila się w ostatnich dniach pewna opcja,by zreanimować tę Luciusową 5tkę.Chce ją zobaczyć,podjechać do blacharza i zobaczyć czy to ma sens.Jeżeli nie,to na 90% w ciągu powiedmzy dwóch tygodni wymienimy kluczyki i dowod na gotówkę:)Uważam,że uczicwie stawiasz sprawę i nigdy bym się nie spodziewal po 20letnim aucie,ze nic w nim nie bedzie:)Az tak naiwny nigdy nie bylem:)

No,mam nadzieję,że tym razem wsyztko jasne:)Choć jestem mocno styrany i niewyspany;/

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...