Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Moment dokręcania śrub pokrywy zaworów


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje mi się walka zbrojna z opanowaniem tematu wycieków oleju z M50B20.

Mocno spocona pokrywa zaworów nad kolektorem wydechowym i od strony podszybia na tych "półksiężycach"uszczelki.

Niedługo pewnie zacznie kapać na kolektor a wiem że ten zapach mnie wk....ać będzie.

Jaka jest wartość momentu dokręcania śrub pokrywy zaworów?

Kiedyś robiłem to na wyczucie i po jakimś czasie znów zaczyna sie kabaret a z dokręcaniem w nieskonczoność nie można dlatego chciałbym to książkowo zrobic:)

Czy na te "półksiężyce" można pyknąć trochę sp.masy uszczelniającej?Wczesniej nie stosowałem takich mas a dosyć dziwny ma tam profil uszczelka.Ew.jakie środki polecacie?

Do wymiany poleci też odma i czyszczenie sita odmy pod pokrywą zaworową by wyeliminować to jako powód pocenia się.

Jeśli ktoś również ma info na temat momentu dokręcania śrub miski olejowej to rownież byłbym wdzięczny o te dane bo miska również krwawi mocno po kilku wrocławskich strzałach i poleci do wymiany na 1ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz uszczelkę pokrywy z jakby gumowymi nadlewami to myślę że dokręcanie "na oko" powinno załatwić sprawę,

szczerze to nie widziałem jeszcze mechanika który dokręcał by pokrywę czy miskę na Klucz dynamometryczny, podobnie z kołami, to nie głowica :D

wiem że jesteś perfekcjonistą..... a ja raczej praktykiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment dokręcania pokrywy 10Nm

miska to samo

dane wzięte z księgi sam naprawiam e36 odnośnie silnika m50

ja jak wymieniałem to lekko smarowałem silikonem nawet nowe uszczelki żeby się lepiej ślizgały no i zawsze to lepiej trzyma

Edytowane przez korni8808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10Nm to fest:)

W większości kluczy dyn. jakimi robiłem to skala zaczynała się bodajże od 20Nm.

Dzięki za dane.

Do perfekcjonizmu to mi Piter daleko (notoryczny brak czasu)ale jak siąde na 1dzień to tak by zrobić od a do z bo potem znów nie wiem kiedy będzie czas:)

Narazie to denerwuje mnie częste kupowanie castrola jak już czeka valvoline na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to najważniejsze żeby dokręcać szczególnie pokrywę (podobnie jak głowicę) poszczególne śruby nie do końca ale każda trochę i tak w kółko, żeby nie ścisnąć w jednym miejscu uszczelki, tylko równomiernie ją dociskać ;),

ostatnio wymieniałem uszczelkę pokrywy, była zupełnie płaska a zakładałem z gumami, dokręciłem i jak na razie suchutko ;)

PS Valvoline kupiłeś we wrocku ?? za ilu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvolina kupiłem w J-L u Matunina 110pln za bańke 4L ale miałem dopiero na nastepny dzień bo późno zamówiłem.W J-L takiego oleju nie ma od ręki.

Ja poprzednio uszczelkę pokrywy układałem dokręcając stopniowo na mniejwięcej "krzyż".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...