Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bede cudowal nad jakims zabezpiczeniem swojej buni, dlatego potrzebuje schemat elektryczny stacyjki (ktory przewod do czego sluzy) i jaki przez niego plynie prad.

Chodz to drugie moge sam wywnioskowac po grubosci ów przewodu.

Pozdrawiam<bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci bardzo zależy na czasie ale mam starą kostkę stacyjki w aucie w bagażniku. Mogę Ci zrobić dokładne zdjęcia i podesłać.

To sobie pooglądasz a potem tylko rozbierzesz, dorobisz zabezpieczenie i tyle. Autko będę miał pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej znajc sobie przewody pod podłoga od pompki paliwa zainstaluj wyłacznik tam gdzie sam uważasz ze nikt go nie znajdzie zamontuj przycisk tak aby nie wykonywac dziwnych ruchów typu schylanie sie zawsze po zgaszeniu silnika czy cos takiego ,bo zawsze moga cie obserwowac i po sprawie ja tak zrobiłem w swojej e36 i pewien bardzo dobry znachor który sie załorzył ze mna o skrzynke piwa ze odpali i nie odpalił mi auta wygrałem he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na poczatku myslalem o pompie, ale jak mialem rozbebeszone pol auta wraz ze stacyjka, to zeby tam zrobic cos tego typu....

Hmm.... tam jest napewno + i - takie grube co ida na rozrusznik ??

A reszta przewodow??

Moze ktos wie ktory z nich idzie na zaplon ??

A moze przez ten przewod gruby czerwony nie idzie az taki duzy prad ??

Albo odciac - ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie odlutować z kostki stacyjki gruby zielony przewód (to jest zapłon w autach BMW) dołożyć trochę podobnego przewodu (czyt. średnicę rdzenia) i wstawić przełącznik

np. : taki http://allegro.pl/przelacznik-rocker-on-off-10a-250vac-1620-i1544439627.html

Mniej więcej w ten sposób jak na zdjęciu

Nie polecam robić podobnego obwodu na rozruszniku ze względu na duże prądy płynące w tym obwodzie.

Może byś wtedy potrzeba wymiany przełącznika od czasu do czasu :)

Edytowane przez Lijo
poprawiony obrazek - przewód zapłonowy - zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie odlutować z kostki stacyjki gruby zielony przewód (to jest zapłon w autach BMW) dołożyć trochę podobnego przewodu (czyt. średnicę rdzenia) i wstawić przełącznik

np. : taki http://allegro.pl/przelacznik-rocker-on-off-10a-250vac-1620-i1544439627.html

Mniej więcej w ten sposób

[ATTACH=CONFIG]14396[/ATTACH]

Nie polecam robić podobnego obwodu na rozruszniku ze względu na duże prądy płynące w tym obwodzie.

Może byś wtedy potrzeba wymiany przełącznika od czasu do czasu :)

Zaplon bylby idealny bo bez rozrusznika i tak zawsze wystarczy tylko pchnac... :P:p:p

Sprawdzalem ta kostke i tam jest pare zielonych, wiec obojetnie ktory bym zielony odlaczyl czy ten najgrubszy ??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara, dzis beda fotki jak to wyszlo ostatecznie... :P

Pozniej dwu-dniowe wakacje i zabieram sie za "Magic Button" od zaplonu:p:p:p

Korbka od szyber dachu nie wytrzymala presji i pekla.... widze ze napewno pekla ta korbka, ale czy jeszcze cos sie stalo z tym metalowym bolczykiem ??

Jak bede mial chwilke to wrzuce fotke tego elementu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale nie ma takiej potrzeby bmw_beer

Po prostu od 3 lat lezy w piwnicy i przekładam ją z miejsca na miejsce. A że żal oryginału wyrzucić to tak leży :D

To Ty mi wyświadczysz przysługę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem po korbkę ale chyba mam złe wiadomości. Zdaje się ze chyba w amoku wiosennego sprzątania korbka poszła razem z mechanizmem.

Jeszce poszukam ale raczej wątpię.

Za to znalazłem stacyjkę i jest mały update jesli chodzi o kolor przewodu na którym ma byc przełącznik.

To ma być fiolet. Poszperalem po schematach i pomierzyłem miernikiem. (tamten zrobilem z pamięci)

Jak będziesz działał to na fioletowy daj przełącznik!!

Poprawiony obrazek jest na pierwszej stronie!!

Sam będę montował u siebie takie zabezpieczenie.

P.S.

Sorki za zamieszanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To dzięki za info!!

Mam zamiar u siebie montować w ten sam sposób więc na pewno mi się przyda Twoje potwierdzenie :D

A jaki zielony? Ten cały zielony czy ten z fioletowym paskiem?

Obrazek w moim poście poprawiony żeby nie było zamieszania

P.S.

Robiłem porządek w piwnicy i mam ta korbkę więc jak chcesz to mogę Ci wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zielony, po odlaczeniu jego nie zapala sie zadna kontrolka i nie slychac pompy paliwa.

Wiec nie wiem czy to zaplon czy nie, ale po odlaczeniu innych przewodow dalej moglem odpalic auto.

(nie sprawdzalem tych cienkich przewodow)

Co do korbki to moja odbierze ją od Ciebie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione odciecie na stacyjke ?? :P

Pewnie nie posiadasz takich dobr jak przekaznik pompy paliwa. Albo jak bedziesz gdzies cos kupowal do swojej to mozesz spytac sie czy posiadaja taki magiczny przekaznik. 6pinow siemens czarny. W Gorzowie nie osiagalne.

Mysle ze jakos w Pon zglosi sie ktos po korbke z zimnym lechem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Czyli zrobiłeś przez przekaźnik? Hmmm Nice!! Jak coś to podeslij schemacik co i jak to sobie przekaźnik zorganizuję ;)

p.s.

Lecha sobie odpuść. Korbka (mechanizm i płyta) jest 4 free bo idzie w dobre ręce :D

Poza tym może kiedyś ja będę czegoś potrzebował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...