Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie robie rozpoznanie, bo walcze jak moge zeby uniknac sprzedazy. Ale niestety, sytuacja mnie troche do tego zmusza. Skrzynia w 540 mi siadla, a finansowo umnie w tej chwili nie jest rozowo, wiec dopoki nie wymysle jakiegos wyjscia, mozliwe ze bede zmuszony sprzedac swoj projekt srebrnej. Nie stac mnie w tej chwili na utrzymanie dwoch samochodow, a tym bardziej, ze i w jeden i w drugi musze wlozyc pieniadze zeby byly na chodzie :(

Mysle ze sporo ludzi na forum wie jakie ilosci pracy i ile kasy weszlo w ten samochod, ale tak dla przypomnienia:

http://www.maxbimmer.pl/threads/9477-BMW-moje-byle-i-moje-obecne-)/page47

Jest to projekt naprawde bardzo mocno doinwestowany. Nic nie bylo robione po lebkach, nawet sam fakt ze iles miesiecy czekalem na odpowiednie tablice 328MM swiadczy o tym, ze samochod mial byc robiony tak jak nalezy.

Samochod w tej chwili pochlonal nieporownywalnie wiecej niz cena jaka chcialbym za nie dostac. Za sama mechanike (praktycznie nowy silnik b28 i skrzynia) zostawilem u Tomka Kozla grubo ponad 16000, samochod 5000 z hakiem, felgi borbet 16 z polerowanymi rantami i plaskimi dekielkami (na pierwszych fotach cupe na felgach cr5), opony tyl 225, przod 215, szpera o duzej glowie - przelozenie 3,93, oryginalny uklad wydechowy od m52b28 przerobiony zeby pasowal do e30. Lista jest naprawde dluga i nawet nie wiecie jaki jest zal nawet brac pod uwage, ze nie dokoncze tego projektu. Ale niestety. Skrzynia w 540 sie rozsypala, a poniewaz jest to moj samochod rodzinny na codzien, musze to zrobic.

Co jest do zrobienia w 328i:

Ogolnie? caly srodek. Kielich tylny prawy jest wyzarty, podluznica lekko krzywa. Mam juz idealna cwiartke, lezy u kozla obok samochodu - wystarczy kumaty blacharz i po sprawie. Mozna obejrzec i dokladnie zobaczyc jak to wszystko wyglada. U Kozla rowniez jest kanal, podnosnik, nawet nalegalbym aby zainteresowana osoba obejrzala samochod dokladnie. Nie chce niczego wciskac i chcialbym zeby osoba kupujaca wiedziala dokladnie co mam do zaoferowania. Jak do tej pory zawsze jestem wstanie podac sobie rece z kims kto kupil ode mnie samochod, i nie chce aby to sie zmienilo.

Cena jak by mnie interesowala to 15tys. Wiem ze to duzo na tle innych e30 z allegro, ale na tle ilosci jakie zostaly wlozone w ten samochod i poziom na jakim jest to wykonane, mysle ze cena dla kogos kto szuka takiej bazy do dobrego projektu, oferta moze byc atrakcyjna. Lakier jest praktycznie nowy, polozony dwa lata temu. Kola borbety A 16 calowki (7,5 przod, 9J tyl) z nowymi oponami TOYO. Nawet taki maly rarytasik jakie jest oparcie tylne z zaglowkami. Zainteresowanym moge przeslac wiecej zdjec na maila. W razie zainteresowania prosze o kontakt na PW.

7.jpg

6-1.jpg

2-2.jpg

14062011863.jpg

14062011867.jpg

14062011864.jpg

15062011873.jpg

3.jpg

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnerwiaj mnie nawet, nie sprzedawaj bo będziesz potem rozpaczał, skrzynia to nie są duże koszta żeby zaraz auto sprzedawać, pierwsza lepsza :

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-bmw-540-740-v8-automatyczna-i1629406820.html

w Namysłowie też pewnie ma skrzynki bo kilka 540stek tam poszło na klamot

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozu potwierdzam to co napisał Lucius , szkoda tej maszynki w takim stanie sprzedawać , skrzynię kupisz do 1,5tyś zł z wymianą około 2 tyś.

Nawet na Redeco rozmawialiśmy z tatą Remotec'a (właściciel 840tki) i właśnie między innymi o skrzyniach i dokładnie historii jak u Ciebie o wstecznym i wyraźnie stwierdził że nie warto bawić się w naprawę skrzyni bo nikt nie da gwarancji że to pochodzi dłużej niż używana a liczą sobie około 4-6tyś za regenerację :/

Więc szukaj skrzynki , dzwoń do Dawida z Namysłowa i na 100% coś się trafi w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid w Bukowej miał niedawno dwie 540(z jednej wyjmowałem wiązke OBC,rok temu też miał dwie 540.Wszystkie automaty.Z jednej mam swój zderzak.

Co tam zajeżdzam to jakaś 540 stoi.

Nie często ludzie kupują automata z vki wiec może skrzynka mu gdzieś zalega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnerwiaj mnie nawet, nie sprzedawaj bo będziesz potem rozpaczał, skrzynia to nie są duże koszta żeby zaraz auto sprzedawać, pierwsza lepsza :

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-bmw-540-740-v8-automatyczna-i1629406820.html

w Namysłowie też pewnie ma skrzynki bo kilka 540stek tam poszło na klamot

Tak BTW, rozmawialem z nim. Skrzynie ma, gwarancja rozruchowa. Zalana nawet olejem. 1400zl. Tylko pic i sie cieszyc :) Dzieku Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mialem lekka zalamke jak walnieto mi sume 4500 za skrzynie. Nagle wizja ze na razie kapuchy troche mniej, jeden jeszcze do wykonczenia, drugi do naprawy i sie lekko przyjalem. Pozniej dopiero zaczalem na trzezwo na to patrzec, zakrecilem do namyslowa, skrzynia jest, stan dobry, cena o niebo lepsza niz u tych cymbalow w Dlugolece. Tak apropos, wiecie jaki jest najwiekszy zart w tym wszystkim? Powiedzieli mi, ze kosztowac bedzie do 4500zl (czyli 4500zl). Gwarancje mi dadza na rok....ale tylko na bieg wsteczny, reszta ich nie obchodzi. Czyli jak wyjade od nich i skrzynia mi sie wysypie i nie bede mogl jechac do przodu, to moge rownie dobrze zostawic od razu u nich zeby znowu mi skrzynie naprawili na biegi do przodu (tak BTW - u nich robocizna wyciagniecia skrzyni i wlozenia: 1200zl. Hardcore? :twisted:). Niezle jaja. Regeneracja calej skrzyni kosztowalaby tyle ile przyzwoita 540 na allegro :). Ale tak jak piszecie, bardzo dobrze ze tak sie skonczylo. Plulbym soebie w brode gdybym samochod sprzedal nie majac okazji sie nim pocieszyc :)

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) u tych cymbalow w Dlugolece. (...) Gwarancje mi dadza na rok....ale tylko na bieg wsteczny, reszta ich nie obchodzi.

Pit3er jeździ E32 automatem (był 08.2010 na torze -przyjechał rowerem :D ) Robił u nich skrzynię. 5 razy jeździł na poprawki. Naprawili ostatecznie tak jak należy ale trwało to 3-miesiące!!

Więc może stwierdzili, że już nie są tacy zaje...ści dlatego walą taka ceną na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna wiedziec, to co ci "strzelilo" w skrzyni?

co sie dzialo?

pozdro

Wlasnie problem w tym, ze nic nie walnelo. Nie bylo trzasku, nie ma wyciekow oleju. Mozna tylko podejrzewac, ze to koszyk sie rozsypal. To sie staklo po tym jak samochod dostal zdrowo w kosc po torze, chcialem go "odmulic". I udalo sie! Odmulilem tak, ze jechal naprawde dobrze, ale juz tylko do przodu :P. Ale pamietam ze raz mu dalem porzadnie na wstecznym (spieszylo mi sie), to pozniej juz nie jechal. Troche mnike to nie dziwi, bo z ta skrzynia zawsze byly jakies problemy. Odkad mam ten samochod to w tryb awaryjny przynajmniej 5 razy sie wbila. Jak wrzucalem np na "2", to i tak jechala mi przez pelny wachlarz biegow, czyli od 1-5, dlatego nie bylem wstanie na hamowni sprawdzic Nm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na tyle pewne, ze jak daje wsteczny, to cos tam leciutko grzedzi ze skrzyni, ale ani rusz rusz. Stoi dziad. A ze sterownikiem mysle ze nie. Gdyby to bylo tak, ze wszystko jest ok, odpalam rano i nagle cos nie chula to moglbym po myslec. A tutaj bylo tak, ze samcohod dostal porzadnie w kosc, dalem mu raz w palnik na wstecznym i pozniej nagle nie jezdzil. Jak daje wsteczny to jest jakis delikatny odgos jakby szorowanie blaszki o blaszke. Ciezko to okreslic, ale nie jest to przepiekny dzwiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko to okreslic, ale nie jest to przepiekny dzwiek..

grunt, ze masz juz alternatywe,

dobrze, ze ogarnoles problemy finansowe, bo e30tki byloby szkoda, a naklad prac i pieniedzy po czesci bylby wyrzucony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...