Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

No to willi mnie zaskoczyles, w zyciu nie pomyslalbym ze tylko tyle farby byloby potrzebne. Mysle ze bledem bylo malowanie na zewnatrz, bo tam zawsze troche wiartu itd. Nastepny komplet felg bedzie malowane w garazu (mam zapasowy komplet borbetow 16 4x100 w garazu). Co mi tam, trzeba pomacac troche zeby sie nauczyc.. Zobaczymy wtedy co wyjdzie. A tak sie upewnie z rozpedu. Jak bede sie bral za malowanie felgi, to:

- scierny okolo 1000 i recznie jade

- porzadnie wyczysic i odtluszcic

- podklad

-kolor

- klar

- pasta polerska (np G3). recznie lepiej?

rajt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ja robilem tak :

- papier 600 na mokro

- szpachla w ubytki albo sprey ''szpachlowy''

- podkladu nie dawalem bo juz byl pod srebrna farba wiec po co

- czarny metalik z palety bmw (spray z waskim sikiem)

- lakier

Na cztery kolka zeszlo mi :

- ciutke podkladu/szpachli

- 4x 300ml farba

- ok 800ml lakier

O ile dobrze pamietam,niech sie Nem wypowie bo jemu na swiezo pisalem co i jak.Uwazaj z lakierem bo tu mozna spartolic.Trzeba dac wiecej i polysk bedzie ale z kolei uwaga na zacieki bo o to bardzo latwo.I ja nie uzywalem zadnej pasty bo powierzchnia byla gladka,ponadto nie wyobrazam sobie scirac moich poprzednich felg...co innego twoje gwiazdy z szerokimi ramionami.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez nie do końca tak z tym lakierem jest ile Wam tam idzie na to lakierowanie. W puszce 400ml to lakieru macie bodajże 200ml, reszta to rozpuszczalnik. Woz'u możesz polecieć 1000 wodnym, albo 800, chodzi o to, że grubszy papier może zrobić rysy, w które wejdą płytki lakieru ( te metaliczne, które tak ładnie świecą) i rysy będą widoczne po lakierowaniu. Nałożenia bazy tez ma pewne znaczenie, bo zbyt mocno rozpylona będzie bardzo szorstka i wtedy klar też zrobi sie chropowaty, Ale ważniejszy jest klar, żeby go rozlać, a nie zapylić. Na 4 felgi pistoletem trzeba jakieś 200-300gram bazy i podobną ilość klaru, może trochę więcej. Czarny świetnie kryje, dlatego Mati mówi że obleciał taką ilością. A wogóle z tego co pamiętam( może sie coś pomylę, bo juz długo nie mam kontaktu z tym zawodem) nawet do 60% lakieru frunie w powietrze przy takim lakierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma tu znaczenie ustawianie, bo ja ostatnio mojej pani 4 kółka od focusa obleciałem puszką 400ml w spray'u i jeszcze zostało, kolor srebrny kładłem na czarny. Z klaru też mi zostało jeszcze z puszki 400ml....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma tu znaczenie ustawianie, bo ja ostatnio mojej pani 4 kółka od focusa obleciałem puszką 400ml w spray'u i jeszcze zostało, kolor srebrny kładłem na czarny. Z klaru też mi zostało jeszcze z puszki 400ml....

Rewelacja! Takie koszta malowania kolek to mi sie podobaja :)

U mnie wyszlo wiecej,ale jest tak jak piszesz,niedosc ze malo farby w sprayu to jeszcze ile go idzie w podloge/sciane itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i znowu bedzie robota, ponownie z puszki i tym razem w garazu wiec mysle ze efekt bedzie lepszy ;)

W skrocie:

- jade na mokro papierem 1000

- odtluscic

- podklad

- na drugi dzien kolor

- pol godziny po nalozeniu koloru, bezbarwny (warstywa raczej grubsza, zeby bylo bardziej nalane, niz napylone)

Orientujecie sie czy sa konkretne firmy sprayu, ktore maja waskie lub szerokie ustawienie dyszy (np motip czy jakies inne)? Bo rozumiem, ze lepiej malowac na szerszym ustawieniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...