Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Ale chcesz to malowac pistoletem, spreyem czy pedzlem ?? ??

Co do koloru i rodzaju lakieru tez jest to istotne, bo jak masz np metalica to potrzebujesz podklad, baze, lakier.

Gdy masz akrylowy lakier to potrzebujesz podklad, akryl(kolor), bez lakieru...

?? ?? ??

Dodam ze jak masz nawet kompresor do pompowania kol 24l taki za 200zl to mozez nim smialo malowac lusterka... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz o malowanie to raczej bedziesz to robil sprayem:)

- zmatowic lusterka papierem sciernym (ja mam tu 800 albo 1200) wiec robilem 800 na mokro

- 2x podklad

- 2x farba

- 3x lakier

Po zmatowieniu musil odtluscic i ladnie umyc.Jesli masz odpryski na obudowie to najpierw wypelnij je szpachla.Wszystko lecisz cienka warstwa abys nie zrobil zaciekow,nie trzymaj za blisko puszki.Najgorzej bedzie z lakierem bo tu latwo przedobrzyc i cala robota od nowa.

Zaraz sie pewnie wypowiedza bardziej doswiadczeni malarze niz ja ale masz przynajmniej poglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria neta i **** zbita, nie mogłem wcześniej odpisać :( Dzięki Tomski, taki tutorial mi wystarczy. Znalazłem jeszcze coś takiego jak podkład do plastików, zastanawiam się tym czy to kupić i nałożyć w takiej kolejności:

1) podkład do plastików\

2) podkład

3) farba

4) lakier (klar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i **** zbita, jakoś klarem za bardzo zrobiłem i lusterko zrobiło się lekko białe. W tygodniu będę musiał się zabrać od nowa, czyli papier ścierny na mokro i znów malowanie :) W niedziele już miałem dosyć mojej pierwszej przygody z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele położyłem chyba 8 warstw w sumie na obudowy lusterek :) Dlatego jak zobaczyłem plamy to już odechciało mi się tego samego dnia zaczynanie walki od nowa. Bo to takie absorbujące. Malowanie około 10 minut czekania i kolejna, no zawód, że wyszła lipa. Ciężko w między czasie coś robić innego, ale damy radę :) Ale założyłem w między czasie podłokietnik, schowek i wysuwający się gadżet ze schowka na dwa kubeczki, także dzień nie do końca stracony.

Edytowane przez sulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka zacząłem od nowa (2 raz) dziś chciałem zobaczyć jak wyszły, zrobiłem niby dwie warstwy klaru, jednak nie wiadomo jakie, znaczy raczej takie cienkie. Lusterka są takei lekko chropowate. Więcej klaru, żeby lusterka były takie gładziutkie czy coś innego źle robię??

Edytowane przez sulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...