Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e46 SMG nie zmienia biegów na mrozie


xianoss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przy okazji ostatnich mrozów w moim BMW pojawił się problem ze zmianą biegów. Mianowicie auto po odpaleniu jest w stanie przejechać kilka km, po czym zapala się kontrolka awarii i tu różnie: czasem wrzuca na luz, czasem da się jechać ale na max 3 biegu. Po rozgrzaniu auta, zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Ostatnio jak było -10 to posłuchałem trochę pompy na postoju i jest taki efekt: słychać że ma ciężko pompować, ciśnienia starczy na 1-2 zmiany biegów, po czym trzeba poczekać do następnego jej uruchomienia aby znów móc zmienić bieg. W zeszłym roku przy -20 nie było żadnych problemów...

Moje auto to e46 330Ci SMG 2004r.

 

1. Czy ktoś miał podobne problemy? Co mogło się zepsuć?

2. Gdzie we Wrocławiu lub okolicach naprawiają te skrzynie? jestem umówiony w BMW Expert Motorsport ale mają dość odległe terminy.

 

Dzięki

Edytowane przez xianoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi sie obiła diagnoza identycznego problemu jak twoj i był to sterownik. Niestety ale SMG do droga i problematyczna skrzynia. 

Sam osobiście automat w mojej e60 robiłem w "ASB Długołęka", maja dobre opinie i ja tez polecam. Z tego co ich pytałem to SMG robią ale niechetnie... 

Zadzwoń i zapytaj. 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzyniarzami to jest chyba loteria. Znam ludzi co narzekają na ASB Dlugoleka jak i chwalą.

Pojedziesz - zrobią Ci dobrze - chwalisz. Zrobią źle - gnoisz.

Największą ujmą do ASB Długołęka jaką słyszałem, to że oni wypierają się wszystkiego. Jak np przy odbiorze będzie ok a dzień później problem powróci to nie licz, że wezmą problem na klatę, no chyba, że zabulisz ponownie.

 

Zaiste problem może być poważniejszy, jak ogarniesz to rozważ wymianę oleju skrzyni biegów jeśli tego nie wymieniłeś i aktualizację oprogramowania sterownika. Tę może Ci wykonać @Kamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi, zapomniałem ustawić powiadomień i je przeoczyłem :). Finalnie oddałem do BMW Expert Motorsport i jestem bardzo zadowolony z naprawy. Okazało się że przyczyną była pompa, coś tam w środku się zepsuło i stawiało opór (który mróz zapewne potęgował) oraz nie pompowała prawidłowego ciśnienia. Została zregenerowana, ponadto wymiana oleju w skrzyni plus kalibracja i skrzynia znów działa jak należy. Jestem bardzo zadowolony z naprawy, gdyby ktoś miał podobny problem to polecam warsztat.

Edytowane przez xianoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...