Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/potezny-glosnik-samochodowy-basowy-soling-gcp123-i1855037891.html

http://allegro.pl/carpower-glosnik-niskotonowy-samochodowy-350w-hit-i1857054185.html

co powiecie tych bestiach ??:D

albo ewentualnie kupić dwa głośniki mniejszej mocy na 2 x 150w i jakiś wzmacniacz do tego i fajnie je obudować jak myślicie było by cos z tego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego nadwozia ? Bo jezeli sedan/coupe to celuj w cos mocnego, BMW ma bdb wygluszone bagazniki. Sam glosnik ci niezagra, musisz miec do tego skrzynie. Nie oczekuj jakies specialnej jakosci bassu z tych glosnikow, z takim budzetem nieposzalejesz poszukaj czegos uzywanego moze cos sie trafi a najlepiej dozbieraj 300-400zl wtedy napewno kupisz jakis nowy zestawik skrzynia + wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan , zdaje sobie sprawe że głośniki w tym pułapie cenowym nie będą dawać dobrego basu ale zawsze coś :P dać 400 zł za audio do trochę za dużo dla mnie , mysle kupić jakieś głośnik i wzmacniacz razem z nim i zbudować dobrą skrzynie do tego ,tylko mam dylemat jakie głośniki wybrać i żeby ktoś mi doradził np ktoś kto ma głośniki w podobnej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja juz troche tematow car audio przerabialem (i chyba znow bede przerabial) i powiem tyle, jesli masz ze tak powiem ostry nacisk i zalezy Ci na czasie, to kup, ale tak poza tym to ja wszystkie tego typu glosniki odradzam. To na pewno nie zagra dobrze, a bez wzmacniacza, to bedzie dzialalo tak samo jakbys chcial sie upic popita nie pijac wodki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix Dark Blue jeżeli chcesz zmienić całe audio - zestaw na przód + tył i dają radę. Mata bitumiczna na drzwi (ne jest drogo i dźwięk jest zaje... "soczysty") - nie musisz dawać do pieca żeby poczuć bas. Co do szafek w bagażnikach albo na tylnych kanapach to nie bawiłbym się w to bez wzmaka - a wystarczy jakiś niedrogi badziew jak ma Ci tylko podbić bas bez sterowania resztą kanałów.

nie wiem jak w Twojej furce wyglądają średnice głośników, ale jeżeli wejdą Helixy (na dystansach oczywiście MDF lub bez) to bierz bez żadnego ale - tyle że fajnie jak wygłuszysz drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beaver79 dobrze gada :) choć ja bym poszedł bardziej w hi end bo jak kupowac to juz grubo a nie byc nie zadowolonym

ZESTAW ODSEPAROWANY ! tylko i wyłącznie na sam przód zadnych tyłów bo sa nie potrzebne a jesli lubisz jakis mocniejszy bass który Ci przestawia lusterko wsteczne to skrzynie basowa zamknięta okolo 500rms+

za naprawde za***isty zestaw odseparowany zaplacisz okolo 1tys zl ale juz zostanie Ci na zawsze bo przy zmianie auta wyciagasz audio i puszczasz gołe a zadne oryginalne glosniki moze byc ich nawet 10 nie zrobia tak jak dobry zestaw odseparowany to jest wlasnie taki paradoks kupujesz np bmw z hamman cardon jestes super zadowolony ale audio :D ale jak wsiadziesz do auta z porzadnym przodem dobrze wygluszonym i napedzonym odpowiednim wzmakiem to szczena opada :) takie moje spostrzeżenia ale każdy ma inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony wygląda to tak sam posiadam głośniki Sinus Live jednostka sterująca pioniera i wszystko podłaczone pod wzmacniacz zadnej tuby tylko zwykłe 16-nastki Polecam te głośniki bo wiem jak to gra i kilka osób którzy słyszeli w Nysie jak to gra to tez sie dziwili że nie ma żadnej skrzynki (przypomne czarne E46 na angielskich blachach)

a dokładnie mam wsadzone 2 komplety tych http://www.audiosklep.pl/sinus-live-sl-165w---neo-25s-p-2936.html czyli i przód i tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 tematy - chłopak chce sam i tanio. Profi zestaw za 1-2k pln pewnie nie wchodzi w rachubę. Pełniejszy dźwięk to dobry zestaw dwudrożny - odseparowany. i nie jest drogo.

Po wygłuszeniu matą (w ramach kosztów dekarska) efekt jest naprawdę ok. Ale jeżeli chcesz mieć arytmie serca od basu to bez wzmaka się nie obejdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem kiedyś subwofer sinuslive za 70zł na młynie we wro:)na allegro cena takiego to min 200zł za używkę! miałem w combi i dawało rade bez wzmaka!! ale jak masz sedana to niestety piecyk trza mieć gdyż dzwięk nie przejdzie tak łatwo!!:) minimum 300 zł musisz wydać na jakiś bas . taniej się niestety nie da:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sedan to inna bajka.

Nie zajmuję się car audio, u mnie w E39 wszystko pięknie cyka także się nie zabieram. A jakie? skompletowanie dobrego zestawu do Toyki czy Viki zajęło ok 2-3 m-ce każdy - opinie, fora, instrukcje instalacji.

Jeżeli Bozia dała Ci 2 - jako, tako sprawne ręce, a nie masz zbyt wiele kaski to ten czas na poszukiwania się podwójnie opłaci - oszczędzisz kaskę nie kupując zbędnych pierdół, i nic nie rozwalisz podczas montażu. A z doświadczenia wiem że dobrze, solidnie i powoli samodzielnie położone audio pozwala zazwyczaj rozłożyć na łopatki "oszczędnościowe" pakiety "profi" polecane przez sklepy i salony z audio które kosztują 2, 3x tyle co Twoja inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...