Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam licznik z obrotomierzem i ekonomizerem, jednak ostatnio obrotomierz umarł, nie naprawiam bo się nie opłaca. Moje pytanie brzmi czy VDO będzie chodził w miejscu Motometer? Na pewno to jest licznik bo wskazówka z obrotka skacze od ogranicznika do ogranicznika i jest to dosc denerwujące poza tym wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu jak miałem jeszcze E30tkę to wymieniałem zegary właśnie z Motometer na VDO , jedyną istotną kwestią było przełożenie kostki która znajduje się po prawej stronie w dolnej listwie zegarów .... be przełożenia tego zegary pokazywały jakieś cuda a po przełożeniu ze starych zegarów wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 sie zawsze oplaca naprawiac !! !! :P:p:p

Bedzie pasowac, kiedys cos tam kombinowalem to nawet bez przelozenia kostki dzialalo... :4::4::4:

Bardziej obawialbym sie ze rozlozenie i grzebanie w zegarach skonczy sie popsuciem czegos innego. TZW starosc.... Rob to bardzo delikatnie8)8)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oba sa z m40b18.

Tomaszeks88 spokojnie niechciałem wpadać w uklady scalone z lutownica kolbowa:D, mialem nadzieje zaobserwowac przepalenie jakiejś sciezki czy cóś, a jako mechanik wiem ze 22letnia instalacja elektryczna jest krucha:/ ostatnio złamal mie sie przewod wzbudzenia altka i akum złom niestety. Jeszcze raz dzieki za podpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ingerencji z lutownica to wiadomo, ale ja kiedys robilem M-powera (malowanie wskazowek na czerwono) i dwa rozne zegary malowalem i po zlozeniu ani jeden nie dzialal prawidlowo.... :D:D:D

A jakims mega jeleniem w tych sprawach nie jestem, w koncu kiedys jakies technikum elektryczne skonczylem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, licznik działa bez zarzutów, obrotomierz ok, tylko ekonomizer tak jakby zawyża wartości. Otóż w starym liczniku (Motometer) podczas jazdy na 5 biegu przy 90km/h potrafiłem ustawić go na 3 kresce czyli niby 6l, przy nowym (VDO) przy tych samych warunkach nie umiem zejść poniżej 7 kreski czyli 14l. Czy przełożenie pamięci , tej kostki coś da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mamy..... Ale niemcy zarabiaja dwa razy wiecej, a paliwa 10-20% drozsze, najlepiej maja polacy na wschodzie, jade sobie do obwodu kalingradzkiego i kupuja litr za 2.5zl..... Wiec jak ktos ma 7er to ma 100litrow beny + 10litrow karnister w 100% legalnie. Ogladalem reportarz w TV, wiec raczej pewne info... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...