Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Nie jestem do konca w temacie, wiec jesli ktos moglby mnie lekko wprowadzic. Czy do starszych dieselkow typu TDS itp, mozna wlewac rzepakowy bez obaw, ze cos sie spierniczy? Czyli rozumiem, ze rzepakowy to moze byc zwykly, najtanszy kuchenny do smazenia z makro?? Od razu napisze, ze nie zamierzam tego robic bo po pierwsze wiem ze przeciez jest to nielegalne i nigdy przenigdy nie robi sie niczego co nie jest legalne :P, a po drugie to u siebie rzepakowy to moglbym wlac jedynie do skrytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie tak jakis czas uzytkowalem z doskoku toyote 1,8 d corolla wolnossaca , kolesiowi zabrali prawko i ja robilem za szofera , tankowal sie w Biedronce zima lato, wymadrzal sie tu taki mechanior , ze zima nie pojedzie ze parafina i etc etc. Palila od strzala nawet przy - 20 raz na 3 miechy koleszka tankowal eko diesla na cpnie zeby miec paragon dlaczego fryta wali i tyle, centralnie na parkingu zalewalismy rzepak do baku pod biedronka

:) zreszta pod kauflandem w Zgorzelcu czesto byl widok , koszyk pozostawiony pelen pustych opakowac po 3 litrowym rzepaku :) Germance tankowali do starszych vw t4 i b4 . Pozdrawiam

PS. W zeszlym roku toyota rozpadla sie na 2 czesci ( lewa i prawa) pomimo to kupil ja handlarz z Ilowej za 6 stow , bo podobno motor byl w za********m stanie :P

Edytowane przez Jareknes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do diesla, który jest na zwykłej pompie można lać praktycznie wszystko z opałem włącznie (tu wyjątkiem jest pompa vp44, która też jest wrażliwa na kiepskie paliwko), a jak nowsza generacja, a więc pompowtryski lub common rail to już trza uważać, bo tam wtryski są bardziej wrażliwe na jakość paliwka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ex:

T4: rzepak, opał, ropa

TDS- opał, ropa

Moja nie doszła rodzina:

TDI 110km: przez prawie 200tys nie widział stacji TYLKO opał lany 97r

Golf V TYLKO opał

W210 2,9 TD TYLKO ma ok 550tys

W210 CDI TYLKO opał

Leje sie TYLKO OPAŁ, mnie tym tez zarazili i lałem opał też, ale do JTD, HDI to obawy miałem i CPN mnie witał, w JTD dużo nedatywu z opałem sie naczytałem więc na zimne dmuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis 50on do 50 najtanszego rzepaku, Lidl to mial strasznie jak pamietam kiepski olej :P kiedys Toyote zatankowalismy w Strzegomiu przy rondzie to malo ze smierdzial okrotnie to do Pilawy Gornej kopcil jak by pociag po drodze pociskal

Kujawski po 7 zeta ekonomii tu nie bedzie

Edytowane przez Jareknes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 525 tds i powiem ze ten silnik nie lubi opału bo ma bardzo czułą pompę a regeneracja nie należy do tanich kolega w pracy ma w polo 1.9 d i leje olej z biedronki silnik chodzi ale już ledwie co dyszy moim zdaniem lepiej nie eksperymentować bo to morze dużo kosztować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam ostatnio czytałem ze jak jeżdżą na rzepaku to montują jakieś podgrzewacze koło filtra bo sam rzepakowy jest ponoć za gesty jak zimny po podgrzaniu staje sie rzadszy a co do opału to cena musi być dobra gdzieś ponad złotówkę taniej bo autko weżnie go nawet z dwa literki więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...