Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

[h=1]Płk Przybył przechodzi w stan spoczynku. Dostanie 6 tys. emerytury[/h]

Płk Przybył przechodzi w stan spoczynku. Dostanie 6 tys. emerytury - Onet Wiadomości

Jak tak sobie policzymy ile siana gość zgarnie do końca życia to ....

-zakładamy że ma 38 lat

-pożyje do 75 = czyli 37 lat = 444 miesiące x 6 klocków = 2 664 000

przy założeniu że średnia składka do ZUS'u to 1tyś złotych .... to 6 osób musi miesięcznie oddawać kasiorę na jednego gościa przez 37 lat.

Tak się zastanawiam po co nam armia w tej chwili w takiej formie jak teraz ??

Od wieków słyniemy z terroryzmu i partyzantki .... nawet dziecko teraz wie , że wszystkie akcje wojskowe hameryki zaczynając od wietnamu przez afganistany iraki itd. kończą się koszmarnymi kosztami ale brak zdecydowanej wygranej ... bo mając nawet najlepszy sprzęt nie sposób wygrać z partyzantami.

Więc może zrezygnujmy z takich wojsk jak jest obecnie i utrzymajmy powiedzmy 10tyś specjalistów i przywróćmy szkolenia dla każdego faceta w tym kraju .... tydzień (7 dni) szkolenie obowiązkowe ze strzelania , prowadzenia pojazdów itd itp .... 7 dni raz w roku

Po co utrzymywać taką bandę darmozjadów za biurkami jeśli ich wkład w obronność kraju jest żaden .... koleś robił jako prokurator i po hmm jakichś 16 latach pracy jest zmęczony życiem i reszta musi się na biedaczka zrzucać ..... ograniczmy głupie zakupy (typu F16 ) ograniczmy wojsko do szkoleniowców a takie durne stanowiska i przywileje nie będą potrzebne i od razu będzie siano dla ludzi faktycznie pracujących w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Rybicki zauważył słusznie w jednym z wywiadów, że odchodząc po 15 latach na emeryturę średnio mundurowy pasożyt powinien dostać miesięcznie 200 złotych bo na tyle mniej więcej uzbierałoby się jego potencjalnych składek od zarabianych przez 15 lat pieniędzy. Cała reszta tego co dostaje więcej ponad te 2 stówy to harpun wbity w resztę społeczeństwa która to finansuje!

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ile faktycznie sobie odłożyli na emeryturę przez tych kilkanaście lat pracy? Posiedział za biurkiem 15 lat i dostanie 6tysi, a fizyczny pracownik pracuje 45 lat, żeby dostać 600zł. Kur... dobrze, że liczy mi się każdy dzień pracy tutaj do emerytury, bo na polską liczyć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie, ale mój wujek policjant ma jakies 40-45 lat więcej nie ma, przepracował max.20lat i ma coś koło 2tyś.zł. Brat mojego dziadka całe życie był marynarzem, teraz bierze naprawdę fajną kasę. Wydaje mi się, że na te 600zł to nie muszą pracować do 50 roku życia, nawet jako zwykli szeregowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Nie wiem jak to jest dokładnie, ale mój wujek policjant ma jakies 40-45 lat więcej nie ma, przepracował max.20lat i ma coś koło 2tyś.zł. Brat mojego dziadka całe życie był marynarzem, teraz bierze naprawdę fajną kasę. Wydaje mi się, że na te 600zł to nie muszą pracować do 50 roku życia, nawet jako zwykli szeregowi.

No tak jak piszesz w policji , startując od zera i pracując 20-25 lat i kończąc karierę na aspirancie dostaniesz 2200-2500 na łapę w zależności od dodatków jakie miałeś pod koniec służby :)

I co najlepsze masz około 45lat (średnio licząc jakieś 30lat przed Tobą ).... jeśli Ci się chce możesz pracować dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety... wczesniejsze emerytury to czysta patologia. przeciez nawet jezeli te osoby nie bylyby z jakis powodow nadal pelnic sluzby w takim charakterze jak do tej pory - to w wojsku/policji/strazy/innej sluzbie jest przeciez mnostwo innych rzeczy do roboty, od papierowych poczawszy.

Tak samo z prokuratorami, ktorzy w wieku 40 lat (co wyniklo z przeksztalcen prokuratury) przeszli w stan spoczynku i kasuja 10K+ miesiecznie. za nic.

Sam chce w przyszlosci zostac sedzia... i ide w tym kierunku. Sedziowie tez maja stan spoczynku... ale realnie przechodza nań dopiero po ukonczeniu 65 roku zycia (a 90% pracuje do 70).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, ale nie musze pracowac do 67 roku zeby miec te 600 zł emerytury, wystarczy odejsc po 50-tce

Dobrze gadasz a potem dorabia sobie jako cieć emeryturka 2.5 tysia w ochronie 1.7 tysia i ma ponad 4 koła na łapkę . Żyć nie umierać takie są plusy bycia w policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meres urodzony 18 stycznia 1952r, a więc ma 60 lat. Zgodnie z tym co napisali w drugim linku podanym przez Kosę, dorabiać bez ograniczeń można po ukończeniu 65lat ( dotyczy mężczyzn), a więc pan Meres robi to niezgodnie z prawem. Przy tak kosmicznej kwocie ZUS powinien całkowicie zablokować wypłatę emerytury. O co chodzi w tym kraju??? Czy te świnie przy korycie mogą robić z nami co chcą, a my sie nie postawimy? Jestem za protestem, odwołaniem rządu, zmianą wszelkich zapisów które pozwalają na takie przekręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

PATOLOGIA lolol

Nie ma lipy zakładam partię i posprzątam ten syf i nawet nie chcę za to żadnej kasy ..... zrobię to charytatywnie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to ta zmiana wieku na 67 lat nie jest zła, tutaj też jest taki próg, tylko w PL mniej ludzi dożyje emerytury, same stresy przez tyle lat, hmm. Poza tym niech wojskowi i inne służby które mają takie mega przywileje też pracują do 67lat. Nie muszą biegać, jeździć na misje, ale tak jak Jaskier pisze, jest sporo innej roboty dla nich jeśli już nie dają rady byc aktywni zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Patryk to nie jest problem wcześniejszych emerytur ...

.... tylko tego żeby te emerytury były "wypracowane" .... tak jak Kosa chyba wkleił ile powinien dostać emerytury człowiek który odchodzi w wieku 40 lat na emeryturę .... 200-300zł maks a nie 6tysięcy bo to jest patologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się zgadzam całkowicie z tym tematem, dlatego napisałem, że mają tyrać jak reszta ludzi do 67lat. Wtrąciłem tylko dodatkowy temat z tym progiem o którym jest dyskusja w sejmie, 67lat. Lepiej będzie jak ludzie dłuzej popracują, chociaż w PL martwi mnie to ilu z nas dożyje tego wieku emerytalnego ze względu na ciągły stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...