Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. W czasie poszukiwania redukcji masy w mojej E30 doszedłem do dachu i tu pojawia się problem. Nie oglądałem tego dokładnie, ale z chęcią bym usunął szyber i wstawił zamiast niego blachę, albo poliwęglan. Jeżeli znajdzie się śmiałek do wyprucia tego kloca, to z chęcią odstąpię mu go za płytę poliwęglanową z aprobatą techniczną.

Jeżeli jest to zły dział to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować szyber to:

1. Odsuwasz do tyłu ok 1/3 - 1/2 całości

2. Pociągasz w dół przednia część obicia podsufitki szybra (8 spinek na wcisk)

3. Odczepiona podbitkę delikatnie podciągasz do przodu szybra bo podbitka ma zaczep z tyłu który podnosi się wraz szybrem gdy go uchylasz

4. Jak tylne mocowanie odpuści to przesuwasz podbitkę w głąb dachu. Obitka ma na tylnych zaczepach rynienkę (widac ja jak uchylisz dach. Przy tym fragmencie prac jest trochę gimnastyki i suwania dachem żeby nie poniszczyć niczego.

Jak już wsuniesz podbitkę w dach to masz dostęp do 6 śrub (3 na stronę) TORX 15 albo 20 nie pamiętam dokładnie.

Przyda Ci się elastyczna końcówka albo długi śrubokręt bo dostęp jest utrudniony

6. Po odkręceniu śrub dachu i jego usunięciu będziesz miał dostęp do mechanizmów.

Powodzenia

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) 6 śrub ( 3 na stronę) TORX 15 albo 20 nie pamiętam dokładnie (..)

Mały update. Gdzieś mi się 3 zjadło :P

A co do szybra to demontuj go delikatnie bo myślę że na forum się znajdzie chętny na jego zakup.

Potencjalny kupujący potrzebuje płytę silnika szyberdachu, silnik z wiązką i przełącznik. Reszta pasuje z manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się właśnie tak zrobić, bo wiem że nie jeden chciałbym mieć taki u siebie. Ta cała wewnętrzna obudowa szybra też jest przykręcona i da się ją ładnie usunąć, czy potrzebne będzie cięcie flexem ?

Żadnego cięcia. Śrubokręt z końcówką PH2, nasadowa 8, płaski śrubokręt :D (więcej nie pamiętam bo robilem to ponad 2 lata temu :P)

Szyny i linki szybra są przykręcane do nadwozia z dodatkiem kitu klejąco-uszczelniającego więc same usunięcie śrub nie załatwia sprawy.

Bądź czujny ;)

W razie W dzwoń 696 024 537 albo pisz

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...