Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie skończyłem wymiane uszczelnień vanosa,porobiłem troche fotek,ale myślę,że opis na tym linku jest rewelacyjny,więc nie będę pisał tego od nowa,zwłaszcza,że po prostu musiałbym to przepisać:Ddodam tylko,że mi to zajęło ok 5 godz,na spokojnie

Beisan Systems - Procedures - Double Vanos Procedure

ale dzięki koledze lijo1979,mamy piękne tłumaczenie tej stronyuklon_bmw,które można pobrać tu:

wymiana uszczelnień vanosa.txt - Speedy Share - upload your files

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechu,to typowy objaw,pewnie po 3 tyś obr ma kopa,jakby turbo się załączyło?u mnie jeszcze ostatnio błąd wałka wydechu wyskoczył,a teraz zniknął:D

jaki koszt?za beisan dasz 350 zł na allegro,ja znalazłem na ebayu(i tu dziękuje jokeymirasowi i tomskiemu)z anglii,innej firmy,i z przesyłką dałem 200:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm,nie,ale stare moge pomierzyć,z tym,że na każdy rowek idą dwie,oring gumowy i uszczelka teflonowa-zmierzyć?

a lipa nie zauważyłem,że masz podwójnego,bo mi trzeba na pojedynczego.a tam idzie tylko jedna,kiedyś szperałem w necie i pisałem po firmach zajmujących się produkcją uszczelek to jedni zrobią pojedynczo za 20 zł a inni tylko serie np 20 po 15zł,dlatego musze to zwymiarować i później przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na stronie pisze, ale tak po naszemu jakie są objawy że trzeba uszczelki w vanosie wymienić ?

tu też "pisze" :lol:

grzechu,to typowy objaw,pewnie po 3 tyś obr ma kopa,jakby turbo się załączyło?
a w okolicach 3,5 obr czuje "kopa w plecy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po odjęciu gazu tak koło 2500-1500 jak zaczyna lekko szarpać to także to ?

Trochę dziwnie to opisane jest na beisansystems, co wchodzi w skład zestawu, czy tylko: vanos gasket (11-36-1-740-840) 7.48/each, 2 x vanos oil hose/pipe washer (32-41-1-093-596)?

Są trzy foty, pierwsza pokazuje j.w a dwie kolejne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie masz tylko uszczelki vanosa,dwie teflonowe duże,dwie małe,takie same oringi,i dwa malutkie oringi na zaślepki,ja miałem jeszcze troche silikonu wysokotemp,reszte musisz sobie sam zamówić,metalowa uszczelka (łyżwa)vanosa,uszczelka pod pokrywe zaworów,możesz też uszczelki na śruby(te małe gumowe na foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o,znalazłem,stąd brałem

BMW Twin Double Dual VANOS seals repair / upgrade kit - M52TU M54 M56 Viton PTFE | eBay

No to jedwabiście. A ja mam takie szybkie pytanie czy te O-ringi były rzeczywiście z Vitonu? O tyle jest to ważne że te z hameryki są robione z Buny a Viton jest znacznie lepszym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...