Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedl ten czas.. Niedlugo 18 trzeba sciagac i zalozyc cos na zime.

Ogolnie waham sie miedzy 16 a 17. Wiem wiem, bo w zimie trzeba jezdzic a nie wygladac. Tak i nie, bo skoro mozna i wygladac i jezdzic to czemu nie.. :P

Mam bardzo dobry komplet opon zimowych w domu, 225/55 r 16. Tak wiem, balon, ale sa w stanie prawie ze nowym. Rowniez lezy u mnie w dobrym stanie zimowy komplet 17 w garazu: 225/45 oraz 245/45. Tyl szeroki, ale bieznik naprawde zdrowy...wiec zostaje mi tylko szukac felg..

Ogolnie 16 mimo ze mala, ma swoje dobre strony. Opona napewno mieksza (te ktore mam sa normalne, a 17 sa runflaty, czyli twarde jak ja pitole..:bag:), wiec jazda napewno bedzie wygodniejsza. I co do 16, jest pare opcji ktore widzialbym u siebie. Felga musi miec jednak minimum 7,5cala, a tak naprawde, od 8 cali zaczynam sie usmiechac. Opona to 225, nie chce zeby byl balon..

wiec np. te felgi odpadaja, mimo ze wygladaja dosc przyzwoicie jak na zimowke, niestety za waskie: 7J:..

2662769107.jpg

A jak wam sie takie widza?:

Jakis wloski szit, ale przod 8,5, tyl 9,5 cala. Profil opony to /55, wiec felgi nie beda dostawaly tak po dupsku zeby mialy sie rozsypac..

2686162598_1.jpg

7,5J x 16. et chyba 20 z tego co pamietam, wyglada... "grzecznie"..

2688745680.jpg

Albo cos takiego. Felgi OZ. 8 cali przod i 9 cali tyl. Calkiem calkiem, i zastanawiam sie jak e34 na czyms takim by lezalo.

2669637863_1.jpg

Ma ktos jakies pomysly co do jakis przyzwoitych 16...lub moze 17 na zime?

Pozdro

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam prawie nowy komplet 225/55 r16. Mysle ze 225 na 7J feldze bedzie wygladalo jak balon w cyrku..

Panowie, troche przekopalem tych fotek, i mysle ze bede szukal 16. Znacznie tansze felgi i jak wspominalem, mam opony ktore sa prawie ze nowe wiec szkoda z nich nie skorzystac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cus takiego. Jesli sie nie myel, to sa chyba takie same co te O.Z'y. Zadnej innej foty nie moge znalezc, rzadkie kolo..

331214.jpg

A co do tego cholernego stylingu 16. Nie ukrywam, ze mimo ze rantu wielkiego brak, to te felgi jak na zimowke do e34 to wcale nie sa zle, jedynia ta szerokosc.. bmw_4.

styling16e3403.jpg

styling16e3401.jpg

styling16e3405.jpg

Czy 7J byla jedyna szerokosc tych felg? Bo wiem ze czasami byly rozne warianty jesli chodzi o parametry tej samej felgi?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie są jakieś MIMy ?

MIMy? Nie wiem jakie to sa mimy, wiem jedynie ze te sa styling 16...

Na 5er podali mi taka tabele:

beztytuuadb.jpg

z ktorej wyraznie wynika, ze w 16 calach nigdy nie bylo wiecej niz 7J, wiec niestety odpada. 7,5 minimum..

Z kolei widze ze te szerokie to jakies kosmiczne ceny. Koles mi napisal od OZ'ow - komplet ktory jest do remontu - 1200zl :bag: za taka cene juz wole kupic uzywane 17 z oponami..

Nie wazne, na razie mam inne wydatki i na spokojnie szperam. Do zimy jeszcze ciut czasu jest, moze uda sie znalezc jakas okazje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z szeroką stalą?

szeroka stal sprzedalem w zeszlym roku jakos. Powietrze zaczelo mi lekko ubywac z jednego kola, wiec sie conieco zrazilem. Szukam ori, niespawanych..

takie MIMy

ok, juz wiem o co kaman :). Te z foty na zielonej nie wiem jakie sa, nie bylo niczego napisanego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedyne dwa komplety ktopre mnie interesowaly. Sledzilem sledzilem az wysledzilem :) Udalo sie kupic i jeden i drugi po okazyjnej cenie. Sprawdze na samochodzie, i jeden bedzie szedl na odsprzedaz :P

Ori styling 16 x 7J, i ACT 16x8,5J:

zima01.jpg

I mega szybka przymiarka, czyli nawet w tej pogodzie nie chcialo mi sie kol odkrecac..

zima05.jpg

zima04.jpg

zima03.jpg

zima02.jpg

Ktory wam bardziej lezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi leży bardziej Styling 16.

Zawsze wygląda na niej masywnie e34-na zimę w sam raz.

Kiedyś sam myślałem nad S16 jako zimowy setup z oponami 205 ale narazie odnowiłem stalowe 15" bo oponki mam zdrowe.

Jak je troche podjadę to walne sobie S16 na zimę.

Chodzi mi też po głowie 17"stal z e46 330 pod warunkiem że była by to 17" z ET max 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...