Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem niemiłą przygodę - gościu jadący z przeciwka (nawet się nie zatrzymał tylko zwiał) ściął zakręt i urwał mi lusterko tak nieszczęśliwe, że przywaliło w drzwi kierowcy uszkadzając je. jest wgniotka około 5cmx5cm lekko poodpryskiwany lakier i zarysowania.

Proszę o poradę jak to naprawić - opcje jakie rozpatruję:

1. kupno używanego lusterka w kolorze (od 100zł bo na lewe angliki pasują chyba-najlepiej jakby ktoś to potwierdził) + szpachlowanie i malowanie drzwi - nie wiem jaka cena i gdzie dobrze we wrocławiu to zrobić.

2. kupno całych drzwi w kolorze (orientblau) i ich przełożenie - ewentualnie tylko podmiana boczka. Koszt drzwi z lusterkiem i szybą myślę, że zamknąłby się w 350 zł. Tylko nie wiem jak z montażem - warto próbować samemu? A jeśli nie to gdzie we Wro zlecić?

Jutro postaram się fotki pokazujące uszkodzenia wrzucić.

pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze rozwiązania

Piotr

PS

Ale mi dzień gościu zepsuł niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze po takie drzwi trzeba pojechac osobiscie zeby przylozyc do auta i sprawdzic odcien. Pisze na swoim przykladzie. Kupilismy drzwi w kolorze cosmoschwartz do compakta i sie okazalo ze sa sporo jasniejsze a z kolei w cholere ciemniejsze od sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Ale mi dzień gościu zepsuł niesamowicie.

znam ten ból miałem identyczną sytuację w poprzednim samochodzie lusterko + drzwi... gościu ścinał zakręt subaryną jak walnęło to myślałem , że mi pół auta zabrał...

a odnośnie opcji nr. 2

takie drzwi trzeba pojechac osobiscie zeby przylozyc do auta i sprawdzic odcien. Pisze na swoim przykladzie. Kupilismy drzwi w kolorze cosmoschwartz do compakta i sie okazalo ze sa sporo jasniejsze

Nem ma rację również na allegro kupiłem drzwi do auta w tym samym kolorze, okazał się on bardzo ciemny... w ni cholerę nie pasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - zadzwonię do Wojkowic - widzę na allegro, że wystawiają całą ćwiartkę orientblau więc może drzwi mają. Reszta co jest na allegro daleko poza dolnośląskim.

Zdarzenia miało miejsce za Bolkowem w stronę Jeleniej Góry - było ciemno ja nawet nie zdążyłem skumać jakie to było auto, a zaraz jest tam rozjazd na Legnicę i na Wrocław więc marne szanse na dorwanie typa. Trzeba chyba pomyśleć o jakimś rejestratorze jazdy.

Zamieszczam fotki jak to teraz wygląda - sorki za jakość.

pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]23215[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23216[/ATTACH]

EDIT: trochę ciężko z dorwaniem drzwi w kolorze gdzieś blisko - możecie polecić jakiegoś lakiernika który sprytnie i w dobrych pieniądzach naprawiłby to uszkodzenie?

Edytowane przez psokl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - drzwi w okolicy nie ma. Kupiłem dziś lusterko w kolorze (z przesyłką 170 zł). W piątek zakładam bo potrzebuję auta a bez lusterka trochę ciężko się jeździ.

W sumie wgniotka jest mała, gorzej z tymi rysami - brnę przez wątek o lakiernikach: http://www.maxbimmer.pl/f34/dobry-lakiernik-11272/ - pogadam z paroma i się zobaczy - może przed zimą tylko jakoś to zagłaskam i spoleruję a po zimie już porządnie się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mały udpade:

[ATTACH=CONFIG]23245[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23247[/ATTACH]

Kupiłem lusterko w kolorze od anglika (super stan) - z przesyłką 170 zł.

Wymieniłem wg filmików:

1. Ściąganie panelu:

2. Ściąganie lusterka:

Dodatkowo podkleiłem szarą piankę (1/3 obwodu odstawała) - podobno powoduje to problemy z zalewaniem auta więc cieszę się, że sprawę przy okazji załatwiłem. Zastanawia mnie tylko czy nie warto zobaczyć na piankę w reszcie drzwi - na razie problemu z wodą w aucie nie mam ale też nie chce czekać aż będzie mi zalewać środek.

Lusterko jest z anglika - da radę ustawić je w miarę dobrze ale mogłoby być lepiej. Zamierzam przerobić je na europejskie wg. instrukcji z forum bmw-sport: BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie (tylko załatwię wiertarkę).

Generalnie cała akcja poszła dobrze choć bardzo nie lubię robić cokolwiek we wnętrzu - pełno tu zatrzasków i plsaticzków, ktore lubią się łamać, ale na szczęście obyło się bez strat.

Teraz muszę wykonać akcję z lakiernikiem.

PS.

Żona podsunęła mi pomysł aby naprawę wykonać w parkingu podziemnym przy pasażu Grunwaldzkim - rewelacja: ciepło, spokojnie, czysto, jasno. Normalnie można robić spoty i naprawiać swoje bmw.

Edytowane przez psokl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie to mona zrobic malując tylko górę drzwi.

Tak jest, do zagiecia, nic nie widac. Dobrze pomaluja i spoleruja to laik, a nawet srednio ogarniety gosc nie znajdzie, ze bylo malowane. Zgubi sie w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...