Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba najodpowiedniejszy dział...

Z racji tego, że mój laptop ma już jakieś 5 lat i w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwukrotnie padł dysk, zaczyna zmulac, działac mi na nerwy, itd...szykuję się do kupna kompa stacjonarnego. Z uwagi na to, że moja wiedza z zakresu informatyki ogranicza się do odnalezienia lokalizacji przycisku ON/ OFF, umiejętności odpalenia przeglądarki i buszowania po forum - mam kilka pytań.

Jakie parametry określic podczas kupna? Jaka karta graficzna, procesor, pamięc, itd?

Zależy mi na dośc szybkim kompie który będzie się dobrze spisywał, bez problemu pociągnie gry na dobrej grafie, itd...

Gdzie też we Wrocławiu najlepiej dokonac zakupu, możecie polecic jakiś sklep?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile chcesz przeznaczyć na kompa

kolo placu grunwaldzkiego jak skręcasz w stronę zoo zaraz za pierwszą ulicą nie pamiętam nazwy jest piekarnia i cukiernia a za nimi sklep który sprzedaje części do kompa ja tam składałem i nie wiem jak ten sklep proline ale na pewno tańszy niż ares oczywiście części nowe i używane jakie chcesz dają na wszystko gwarancję

jeśli kupisz na części na pewno będzie taniej nie wiem czy oni w ramach tego że u nich kupujesz gratis nie masz złożenia a jak nie to ja ci poskładam wszystko do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jaka kwotę chcesz przeznaczyć na zakup.

Wiadomo mi ze lubisz pograć wiec inwestycja grubsza coś na i5 bym proponował , jakieś 8 GB ramu i tłusta grafa

LED 22'' CORE i5-3570 GTX660Ti 2GB!! 12GB 1TB RATY (2872884514) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez SoulRea
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za to ale ... po co Ci stacjonarny skoro pomału przechodzą do lamusa.... i tak za 3 lata jak nie za rok, stwierdzisz że nie potrzebujesz biurka które zajmuje wiele miejsca, i wolisz lapcota:)

I za rok czy 2 powiesz musze zmienic karte bo battlefild 8 ta nie pociagnie. Do grania masz chyba cos ;-)

Kura pazurem na telefonie napisała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku - tak jak napisał Kosa - arest, jest jeszcze Saturion.pl. A pytaleś u nas na Strzelnej w Team'ie? Jak kupowałem w JWJ na wieżowcu i komp śmiga mi już 4 lata. Złozyli mi wszystko na częściach Asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa kolegów stacjonarki przechodzą do lamusa i zostają tylko w biurach,urzędach itp.

Jeśli nie masz łącza 50-100MB/s i nie targasz z sieci po kilka filmów na raz+granie w gierki w sieci itp. to weź porządnego laptopa z dużą matrycą np. 17 cali i będziesz zadowolony ja mam Acera z dobrym bebechem i ładnie wygląda na biurku a jednak zawsze możesz go schować albo zabrać ze sobą :)

Chociaż grający w gierki też poprzerzucali się na konsole :) większość z nich gra teraz na ps3 lub xbox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz baterie są lepsze niż były i mój laptop po wi-fi bez prądu śmiało śmiga na pełnym naładowaniu ponad godzinkę :) jest procek dwa rdzenie po 2gb 4gb ramu,gforce tylko oczywiście nigdy nie doładowuje baterii wyczerpanej do połowy albo tylko troszkę bo jak ładuje to do końca.Poza tym używając w domu na biurku pod prądem możemy rozładowaną baterię schować aby się nie zużywała i śmigać na kabelku bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie wprost jeden jak i drugi ma swoje zalety i wady.

Laptom:

+ za mobilność

- cena

- modernizacja

- praca na baterii niezadowalająca ( we wszystkich modelach 1-3h max)

Stacjonarka

+ modernizacja sprzętowa

+ o wiele niższa cena za podzespoły

- brak mobilności oraz zajmuje sporo miejsca w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o granie, to inwestuj w stacjonarny. Jak zaczne Ci niedomagac, to jest jeszcze overclocking, ktory nie jest trudny, a podkrecanie laptopa mija sie z celem. CPU, GPU, RAM, a nawet dysk nie lubia ciepla - a duzo latwiej zrobic przeciag w PC niz lapku.

Jak juz zdecydujesz co chcesz, to proponuje nie przekraczac 6000zl za kompa. Sprzet sie szybko starzeje i zwyczajnie nie oplaca sie dawac wiecej, chyba, ze zaczniesz sie bawic w grafike itd. Albo nie masz co z kasa robic - bo mocny sprzet do grania na lata bedzie kosztowal przynajmniej tyle, co dobrze utrzymane e46 330 w qpejce ;-)

Polecam znalezc kogos ogarnietego w temacie, kto Ci posklada kompa do kupy (obojetnie, czy stacjonarny, czy laptop) bo skladaki sa tansze.

Dodatkowo mozesz kupic CD-Action :-) Tam co miesiac masz Konfigurator, gdzie skladaja kompa za okreslona kwote i mozesz poczytac co z tego wyszlo i jak sie spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, dzisiaj totalnie w****ił mnie mój lapek.

Pojechałem do sklepu i wziąłem kompa stacjonarnego.

Procesor AMD X4 FX-4100 3.6 Ghz BOX (AM3+)(95W,12MB)

Płyta główna Gigabyte GA-A55M-DS2 AMD A55 Socket FM1 (PCX/ VGA/ DZW)

Pamięc RAM Goodram DDR3 8192MB PC1333 CL9

Dysk twardy WD CAVIAR BLUE 500 GB WD5000AAKX SATA III

Napęd optyczny DVD-REC SAMSUNG SH-224BB SATA

MS Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

Monitor LED Samsung 22"...

Nie znam się kompletnie na kompach ale mam nadzieję, że ten pociągnie bez problemu. Miałem wziąc dysk 500 GB ale nie mieli to wziąłem 1 terabit czy jak to się tam pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...