Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość sporo malutkich (no może małych, nie malutkich) odprysków od kamyczków na masce. Jest ich dużo więcej niż u przeciętnego posiadacza, a że kolor to Titansilber Metallic to jednak da się je łatwo zauważyć. Ktoś wcześniej próbował je zamaskować, ale to chyba taki mega domowy sposób, wziął jakiś podobny lakier nałożył w dziurkę, żeby nie była ruda i już. Ja chciałbym zrobić coś więcej. I teraz pytanie jak to zrobić?

Czy jest jakiś preparat, pasta...cokolwiek, co wypełniłoby te dziurki (no i było w moim kolorze) tak, aby powierzchnia była gładka. Później nałożyłbym na to wosk i chyba zdało by egzamin... Więc pytanie brzmi, czy jest jakiś środek do wypełnienia dziurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić bazę w kolorze jaki masz, klar i nakładać wykałaczką, najpierw kropelkę bazy, jak wyschnie kropelkę klaru. Jak wyschnie szlifnąć papierkiem 2000-2500 i polerować, efekt będzie nijaki, ale wtedy oczywiste bedzie że lakierowanie całej maski to najlepsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garażowym sposobem to tak jak napisałem, jeśli masz dużo czasu, a chcesz spróbować, to odrobina bazy, malutka kropelka w każdą dziurkę, później kropelka klaru w każdą dziurkę i polerowanie. Jak Ci się uda to będzie płaska powierzchnia, ale miejsca po dziurkach będą widoczne, bo baza nie ułoży się tak jak nakładana pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki wpis na innym forum:

"ja w poprzednim aucie bawiłem sie ale aerografem takim najtańszym http://allegro.pl/aerograf-do-duzego-ko ... 91887.html kartka papieru z dziurką i tak sobie psikałem,na koniec bezbarwnym i polerka i nie było śladu msn-wink.gif ważne by dobrze odtłuścić msn-wink.gif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akurat tutaj mogę się zgodzić,zastosowanie bezbarwnej folii skutecznie zmniejszy ryzyko występowania odprysków. Poza tym same zaprawki na niewiele się zdadzą i w dodatku będzie się to brzydko prezentowac. Jeśli lakierownie to całej maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...