Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam BMW 318d 115KM z 2002r. z silnikiem M47. Podłączyłem u siebie ostatnio multifunkcję. I tak sterowanie radiem działa, podświetlenie jest, tempomat się uruchamia( świeci kontrolka na desce rozdzielczej) ale prędkości nie utrzymuje. Przejrzałem wszystko i okazuje się, że nie ma u mnie czujnika sprzegła takiego na dwa piny. Skoro go nie ma to tempomat uznaje, że sprzęgło jest wciśnięte cały czas co powoduje jego rozłączenie. Z innego forum dowiedziałem się, że jest to tylko podłączenie masy do tempomatu. Czyli jeden z przewodów można wpiąć bezpośrednio do masy a drugi do masy gdzieś podpiętej pod tempomat. Może ogarniał ktoś temat i wie gdzie podłączyć ten czujnik? Szukam schematów czy info też na zagranicznych forach ale nic nie mogę znaleźć. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Dla potomnych... uszkodzony był moduł czujnika sprzęgła. Był zalany wcześniej przez płyn hamulcowy z wysprzęglika. Wymiana na nowy z ASO pomogła.

Wybaczcie za odkop, ale nie wiecie może czy wszystkie e46 318d miały tempomat? Mam również model z 2002 roku, październik. ewentualnie jak sprawdzić to czy jest tempomat? Bo nie chcialbym kupować multifunkcji na darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają wszystkie :D bo pedał gazu jest elektryczny kable też masz raczej podciągnięte do taśmy kierownicy bo w jednej takiej zakładałem kiere multi i odrazu działało

Nooo to mnie uspokoiłeś! Dzięki! :D czyli wystarczy że kupie coś takiego BMW E46 PRZYCISKI MULTIFUNCJI MULTIFUNKCJA LIFT (3985123190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , pociągne 3 kabelki i wsio? :D bo zastanawia mnie tylko że w przy rozkodowaniu VIN nie ma żadnej wzmianki na temat tempomatu, ani nic takiego.

Aha, i czy do tych przycisków ma byc dołączony jakiś przewód czy przewód jest juz aktualnie w kierze? Bo tutaj na przykład jakiś kabel jest BMW 3,E46,E39 STEROWANIE MULTIFUNKCJA TEMPOMAT (4004072602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edytowane przez tosziba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...