Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z mechanikiem niby wszystko fajnie,duża wytrzymałość,lepsze parametry od gumy ale po wsadzeniu poliuretanu i nawet nasmarowaniu go gdy smar się wypłucze czy wyleci to zawieszenie zacznie wydawać dzwięki,piski itp.

Ja chciałem gumy zmienić ale dobry mechanik powiedział zwykłe gumy i nic innego więc dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja miałem w 330ci żółte poliuretany na mocowaniu wahaczy bo w e46 szybko się tam luz pojawia , wziąłem żółte czyli twardsze do złożenia był specjalny smar ale mniejsza z tym prowadzenie auta jak po sznurku reakcja na skręt szybka nie było też pogorszenia komfortu jazdy ja bym drugi raz kupił :lol: aa koszt coś około 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam caly tyl w zoltych poliuretanach belka wahacze stablizatory juz rok i powiem szczerze ze jestem zadowolony prowadzenie pojazdu sie poprawilo sztywniejszy lepsza reakcja w zakretach i nic nie skrzypi ani nic. A co do spasowania wszystko idzie zlozyc tylko trzeba umiec :D ciezko wchodzi bo to stop plastiku proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam w E36 kompletne zawieszenie z Olkusza (całość ok 700zł.) i nic nie skrzypi nie piszczy itp.a auto zachowuje się genialnie z nimi (dodam że mam je założone od lata 2012r.)

Wszystko nadal wygląda jak nowe.

Zamawiałem już parę kompletów dla znajomych i nikt nie narzeka (a to różne samochody nie tylko BMW)

Krótko mówiąc nie myśleć tylko zamawiać i montować happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jaka jest twardość seryjnej tulei w e36? Poliuretany Strongflexa żółte mają twardość 90 ShA jak np tutaj

Zestaw zawieszenie tuleje POLIURETAN BMW E36 / M3 (4740829534) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Widziałem też tuleje czerwone o twardości 75 ShA i są tańsze ale nie wiem jak się mają do oryginałów. Które polecacie?

Edytowane przez Szimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć zamiast wydawać kase na stragflexa to zamów z OLKUSZA jest taniej i też bedziesz zadowolony mam duży wachacz z tyłu w e39 i giety górny z przodu i jest ok cisza

Czerwone to odpowiednik gumy w orginale ( a tak dokładnie to kolory moga być różne twardość orginału to około 75 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę,że cenowo poliuretany potaniały bo jest już kilka firm.Chyba się skusze na próbę na tego Olkusza bo jest najtańszy i dobrze o nim pisaliście i Dyziek chwalił :) Bo po naszych świetnych drogach gumy stabilizatora robi się raz w roku,może poliuretan będzie na dłużej.Tylko zastanawiam się jaki kolor brać do standardowej zawiechy w e39 sedan ? Czy jak wsadzę żółte nie będzie zbyt twardo itp.czy lepiej bliżej ori czerwone brać ? Z tego co znalazłem w necie standardowe gumy mają 50-60 ShA czyli czerwone już będa nieco twardsze od zwykłej gumy.

Kto używa niech pomoże bmw_1

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...