Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, jechałem do Wrocławia e30 coupe m40b16 rok 1991 i na obwodnicy samochód zaczął mi zwalniać, były dwa strzały i silnik zgasł.Sprawdziłem pod maską wszytko jest niby okej tak jak mam być :) Próbowałem go odpalać na pycha na benzynie i na gazie i nic :) Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo i gaz jest :) Próbowałem go odpalić na holu to jechał na biegu ale silnik nie łapał. Idę szukać czujnika, może się jakoś odczepił a muszę wrócić do domu około 70 km :) Jak ktoś ma jakieś propozycje dzwonić na mój tel 607106260 bo teraz jade na Magnolie i może co się uda zdziałać :P

Edytowane przez thanatos6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego, ja bym zaczął od prostych rozwiązań. Sprawdź świecę gdyż ciężko mi tak ocenić w jaki sposób to gaśnie. Może to są przewody od świec a może nie działa pompa paliwa. Postukaj lekko w obudowę pompy, być może się coś zawiesiło. Sprawdź styki czy dochodzi napięcie do pompy. Może być również uszkodzony przekaźnik pompy paliwa. Nie dzwoniłem ze względu na późną porę ;) daj znać co i jak :) będziemy myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat chodzi o ten sam silnik a konkretnie o e30 316i M40

Ostatnio został wymieniony rozrząd, kable, świece, kopułka, palec, pompa wody. Na zimnym silniku pali na dotyk chodzi równo nic nie przerywa na BP jak i na gazie problem występuje na rozgrzanym silniku a mianowicie ciężko odpala i chodzi nie równo telepie całym silnikiem. Na wyższych obrotach jest ok wkręca się bez problemu ma moc problem jest na wolnych obrotach. Co to może być ? krokowiec,czujnik położenia wału ? Zaraz dostane nerwicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam , ostatnio mialem taki sam problem jak kolega opisal, i rowniez na obwodnicy we wrocalwiu;/

auto normalnie jechalo a nagle zaczelo slabnac i zgaslo, oczywiscie zjechalem na awaryjny pas, iskra jest, lewe powitrze nie dochodzi, gaz i paliwo jest. telefony po mechanikach i wlascicielach takich samych bemek. wszystko pieknie i musi dzialac, nie obylo sie bez policji, wkoncu usterka znaleziona, okazalo sie ze bezpiecznik od kontrolki przelaczania gazu i benzyny spalil sie, bezpiecznik wymienilem schowalem trojkat odpalilem auto i mam ruszac a tu znowu zawitala policja. ale po dluzszych rozmowach z policja wkoncu pozwolili mi odjechac;)

autko jezdzi do dzisiaj, co byla przyczyna spalenia bezpiecznika do dzis niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...