Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Podłączenie telefonu


Szpadyzor71

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco:

tak wygląda schemat złączki spinającej z centralką (x18500):

iev2.png

Z tego co rozumuję to Power biorę albo z 5 albo z 10 albo z 4 i 16 tak?

Instalacja wygląda tak, że 5 jest spięta nie przez 15A w front power box'ie tylko przez 7,5A tak jakby przez rear power box'a. Ten bezpiecznik 7,5A ma jedno wyjście właśnie przez 5 pin a z drugiej strony zakończony oczkową końcówką. Jak tą koncówkę podłączę do + to powinien telefon zagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy obeznani w telefonie jak cholera. :P Problem już rowiązany, telefon działa! :D Normalnie posikam się ze szczęścia, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem taki dumny z siebie!!! kuogkuogkuogkuogkuogkuogkuogkuogkuog

Mam tylko jeden mały problem, bo na razie spiąłem go na krótko (plus do plusa minus do minusa :P ) i teraz jak to spiąć porządnie? Z minusem nie ma problemu bo oba zakończone są oczkiem i przypnę go do karoserii, ale skąd najlepiej wziąć plusa? Od razu mówię, że cała akcja dzieje się pod tylną kanapą i to najlepiej od strony bezpieczników. Rzucać pomysły proszę najlepiej z gotowym rozwiązaniem. :)

Aha, i tak myślę czy lepiej będzie przypiąć go po stacyjce czy nie...

EDIT: Tak patrzę na schemat i wygląda na to że 5 pin jest po stacyjce, czyli teoretycznie powinien się zapiąć po włączeniu stacyjki. Czemu się spina przed stacyjką? Dlatego, że spiąłem go do akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpady ze schematu wynika ze na 4 i 16 masz plusa zawsze(tak jak bezposrednio z akumulatora) a na 5 jest plus po stacyjce(10 to nie jest czasem mute?do radia).

Jak rzecz sie dzieje pod tylna kanapa to masz blisko do akumulatora (pin 4 i 16 ale sobie to prze bezpiecznik pusc).

Pin 5 podepnij pod 12V ktore pojawia sie po przekreceniu kluczyka(miernik w lape i sprawdzanie kolo rear fuse box )

Masa -jest tam w rejonie kilka punktow masowych wiec z wyborem nie ma problemu.

A teraz opowiadaj:

-jakie podswietlenie?

-klawisze razem z wyswietlaczem podswietlone?

-mozesz gadac podczas jazdy z sluchawki?czy jak ruszysz to przestaje byc aktywna?

-karty SIM kompatybilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi plusami i minusami będę musiał się zająć po świętach.

Co do samego telefonu to tak:

- podswietlenie wszystkiego, niestety zielone

- zestaw glosnomowiacy jest, tylko brakuje mikrofonu, muszę jakiś zamontowac

- jak ktoś dzwoni to rozbrzmiewa na glosniku, jak podniose słuchawkę to przelacza się na słuchawkę

- co do karty to sam byłem w szoku, generalnie jak podlaczylem i się zaswiecil to się ucieszylem, polecialem do kiosku, kupiłem kartę, wkładam - błąd karty, odwróciłem - loguje się do sieci. No banan ogromny. Tylko wchodzi cała karta, nie wylamujac jej.

Zobaczysz to sam ocenisz. :-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...