Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z Sekwencją e36 320 wymiana wtryskiwaczy


latopyrz22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z sekwencją a mianowicie gdy auto z rana chce sie przełączyć na gaz to z powrotem ładuje mi na benzynę. dopiero jak sie więcej nagrzeje to ręcznie przełacze i wtedy wrzuci na gaz,ale tak przerywa i szarpie ze nie można nawet ruszyć.Dopiero jak temp. rośnie to auto zaczyna lepiej pracować na gazie a na benzynie auto chodzi ładnie i równiutko.Spotkał się ktoś z takim czymś.

Dodam tylko ze filtry i reduktor nówka sztuka

Edytowane przez latopyrz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja miałem trochę inaczej, mianowicie jak się przełączył to jechał, ale z wolnych słabo przyjmował gaz, dławił się itp. Przyczyną była źle ustawiona na sterowniku LPG temperatura przełączania się na gaz. Powinno się ustawić 40 stopni. Ja miałem ustawione 10 i w lecie działało bo ogólnie jest ciepło a w zimie lipa :P Więc ja bym zaczął od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz lecieć po kosztach to zestaw naprawczy kup sam zrobisz,potem kalibracja i ustawienie instalacji i powinno być okej jak wcześniej było...?Jeśli nie chcesz się bawić w valteki to zainwestuj kilka stów i zmień na choćby OMVL reg i po zestrojeniu powinno być już okej.

Valtek ten stary oczywiście ma to do tego,że szybko traci parametry.Oczywiście montują go do prostych silników i tam spełnia dobrze swoją rolę.Jeśli chodzi nawet o moje 2.5 na valteku to wtrysk jest za wolny i świruje przy WOT.Bo jak się jeździ jazdą emeryta wszystko jest okej.

Więc kolego nie polecam reanimacji ale wymianę na to choćby co pisałem wyżej,a będzie niebo lepiej porównując z valtkiem.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestaw naprawczy nie bede inwestowal bo to sie nie oplaca ,pozniej trzeba do gazownika jechać na ustawienie.To wolę dołożyć i kupić nowe.kolega ma takie valteki roczne i przejechał około 5tys km i zmienił je bo przy jego silniku b28 przerywały,a czy u mnie będą dobrze pracowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pisałem Ci,że po regeneracji w silniku 2,5 świrują tylko przy WOT normalnie jadąc dają radę.

Jak u niego przerywały to były do regeneracji.Valtek radzi sobie w mniejszych silnikach które mają większe czasy wtrysków.

No tak ale to sa prawie nowe sztuki i juz do regeneracji,moze by dobrze u mnie chodzily jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jeździły ale np.u mnie przy zbliżaniu się do czerwonego nie będą już wyrabiały.

Ps.a kalibrował ktoś je przed założeniem ? bo to ważne.

U mnie jak doleci do czerwonego to pozniej wyraznie silnik kuleje na obrotach.

Moje byly kalibrowane ale nic to nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak doleci do czerwonego to pozniej wyraznie silnik kuleje na obrotach.

Kolego pisałem przecież wyżej,że do emeryckiej jazdy są okej,a przy WOT valtek nie wydoli bo za wolny ! Więc warto by było wymienić na coś lepszego choćby OMVL Reg bo są szybsze,a wcale nie takie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szybsze ale nie zauważalnie bynajmniej w 2.5 benzyna mówiono mi abym jak mam zmienić z tego samego na to samo tylko innej rezystancji to lepiej dać coś o niebo lepszego choćby OMVL Reg albo zainwestować w pojedyncze typu hana,barracuda lub nawet KEIHIN ale te ostatnie to ponad 200zł sztuka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowalem nowe valteki i auto rowno pracuje,ale rano zobacze czy ladnie przejdzie na gaz i czy bedzie przerywalo.Mam jeszcze pytanie czy te nowe valteki bordowe cewki tak troche musza glosno cykac bo te moje stare czerwone cichutko pracowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...