Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z poziomem oleju w silniku M50b25


viviek

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam takowy problem, otóż 2 razy wymieniałem już olej i za każdym razem weszło 8,5 L tak żeby było pośrodku stanu

tylko to o 2 L za dużo wg wszelkiego rodzaju dokumentacji :(

wczoraj mierzyłem bagnet od m50b20 i jest identyko, macie jakiś pomysł gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rurke od bagnetu dorabiał i teraz sam bagnet wyżej siedzi.

tak jak piszesz może rura bagnetu nie jest włożona do końca tylko jakieś 4-5 cm za wysoko...

przerabiałem to w moim is-ie nie mogłem tej rurki włożyć do końca i tak zostawiłem bagnet był za wysoko co było widoczne dopiero po czasie kupiłem drugi bagnet wraz z rurką i jeszcze raz zamontowałem poprawnie, bo tamten lekko wygiąłem i dlatego nie chciał wejść ...

no 2 litry to niezdrowo dla silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miska jest ori to zostaje bagnet który czasami lubi być nawet nie dokręcony i jest jak kolega wyżej napisał podniesiony.Musisz odkręcić rurkę od bagnetu przy okazji wymienić oring i wymyć powrót oleju z odmy bo tam cieniutka rurka jest czasem trzeba ją przepchać drutem potem wypłukać rozpuszczalnikiem lub benzynką. Porównaj z kimś z taki samym motorem miski i te rurki od bagnetu albo po numerach sprawdzi i jeśli są okej to pozostaje wcisnąć rurkę z nowym oringiem do końca i dokręcić.I wtedy sprawdzić co bagnet pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rura od bagnetu nie była dosunięta do końca to powinien wyciekać stamtąd olej bo by się nie uszczelniała na o-ringu.

Jeśli nie jest wyciągnięta do końca a oring jeszcze jest w dobrej kondycji to nie będzie ciekło,u mnie tak było...

Rurka nie była wciśnięta do końca.Ale dla pewności kupiłem rurkę+bagnet od takiego samego silnika wymyłem rurkę,przepchałem rozgałęzienie do odmy oraz nowy oring i jest cacy przy wymianie oleju aby na bagnecie była połowa wchodzi 6L bo cały olej nie spłynie z silnika.Jeśli zalałbym pod max to wejdzie 6,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...