Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Szpera do e46, e39


Andrii

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem trochę informacji jak zeszperowac moją 330ci. Ogólnie znane opcje to dyfer z wózkiem od m3 albo wkład Kaaza czy podobny. Trochę to kosztowne. Ale natknąłem się na coś ciekawego. Ktoś montuje jakieś płytki rozpierane sprężynami. Wkleję link z innego forum, mam nadzieję, że nie jest to problemem.

http://www.bmwklubmazowsze.pl/szpera-bmw-e46-i-inne-modele-t6163.html

Słyszał ktoś coś gdzieś? Bo jeśli to faktycznie działa to ja się piszę. Podobno można taki patent wrzucić do każdego dyfra, a ta firma robi to pod dany dyfer.

[ATTACH]28408[/ATTACH][ATTACH]28409[/ATTACH][ATTACH]28410[/ATTACH]

Sent from my HTC One using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale nie chciałbym żeby przy 200na godzine te płytki się rozleciały i zblokowały dyfer :evil: też myślałem o jakimś spięciu dyfra myślałem zeby wrzucić dyfer z jakiegoś mietka gdzie jest za***isty patent ASD stałe spięcie 30% a można hydraulicznie blokować mechanizm mostu na 100% kiedy potrzeba , mosty są podobne więc myślę że wrzucenie do e46 nie było by skomplikowane :mrgreen: a radość operowania takim guziczkiem nie do opisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończymy pracę nad szperą do e46 która jest prawdziwą szperą na płytkach jak w innch bmw

To co wkleiłeś kolego to syf, zrobiłem takie coś na próbę uzyskałem słabe spięcie i po kilku set km grafitowy olej. Kolega zakupił to na allegro i przy 100km/h to coś rozpadło sie w dyfrze a on znalazł sie w rowie kasując swoje 330Ci.

Za jakieś 2-3 tyg odbęda się pierwsze próby szpery na mojej 330Ci turbo, myślę że uda się sprawdzić jej trwałość i wytrzymałość dość dokładnie :D

Dodam tylko że dawcą środka są ori szpery z BWM a wszystko wchodzi do ori dyfra z e46 na dużym gabarycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
wie ktos czy w e46 98 2.8 byla montowana szpera w serii ?
Ja wiem, w e46 nigdy nie było szpery. Wyjątkiem jest M3 e46 ale to inna bajka. Nie mniej jednak Leo opanował temat szpery w e46. W swojej QP ma zamotowaną i teraz ją testuje. Wszystko wygląda na to że będzie OK więc po 20.07 będzie go można dopytywać o te patenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie skladalem do kupy a zmotalem graty potrzebne do tego

moge dac na priv namiar na mojego dobrego przyjaciela ktory to robil

z tego co wiem zrobic dobra nie wyjaca i nie chrobolącą szperę to nie jest tak chop siup i trzeba miec do tego odpowiednie zaplecze maszyn

zainteresowanych zapraszam na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...