Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Opuszczanie szyby e32


matiswidnica

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc pany co prawda temat dotyczy e32 ale to praktycznie to samo co e34 a gdybym napisał w temacie e32 nikt by nie odpisał bo nikt tam nie zaglada:P a wiec przez pewien czas prawa szyba przednia sie opuszczala po kilkunastu nacisnieciach guzika w dol natomiast do gory szła na raz Teraz całkowicie sie nie opuszcza wiec ściągnąłem osłonę dotarłem do silniczka i go wyciagnalem silniczek działa w gore i w dol obraca sie w obie strony , po ponownym podłączeniu kabla i naciśnięciu strzałki w dol silniczek jakby dostawał prad ale za mało cos tam próbuje sie ruszyć ale nie moze . Wygialem troche wtyczkę i włożyłem ja na odwrót po naciśnięciu strzałki do gory szyba sie opuszcza w dol hehe (troche dziwny sposób ale działa). Wiec co moze byc przyczyna ? Jakis przekaznik ?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik działa i w górę i w dół ale na tzw krótko.

Zamieniłeś wtyczkę przy silniku i działa i góra i dół?

Bo jeśli teraz działa ale znów któryś cykl tylko odwrotnie to albo winny jest przycisk otwierania okna...i to trzeba sprawdzic albo moduł pod tylną kanapą za siedzeniem kierowcy.

Tzw Relay Modul(prawdopodobnie trzeba przelutować odpowiednie(najlepiej wszystkie) nóżki/luty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek Podlaczylem pod ten sam kabel tylko na odwrót , i jak dawałem strzałkę do gory czyli zamknięcie szyby silnik szedł w dol czyli opuszczał szybe wiec jak mówisz wina leży albo w przekaźniku albo bezpośrednio w przycisku

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez matiswidnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też nic nie robić tylko zdemontować siedzisko tylnej kanapy i siedząc na tyle z uchem przy zespole modułów naciskać przycisk do szyb otwieranie i zamykanie.

RM powinien wyraźnie klikać zarówno przy naciśnięciu otwierania jak i zamykania(przycisk).

Jeżeli klika na otwórz i zamknij to zespół przycisków zostawiamy w spokoju a rozbieramy modół RM i jak wyżej radziłem(lutujemy i czyścimy styki).

Jeżeli nie klika to tu mamy kilka opcji:

1.przycisk nawala(do sprawdzenia miernikiem)

2.przekaźnik od tej szyby(lutowanie i czyszczenie).

Jest jeszcze jedna możliwość przy założeniu ,że nic nie klika a przycisk sprawdziliśmy i jest ok,przekaźnik polutowaliśmy i wyczyściliśmy styki(zaczął klikać) a szyba dalej nie jedzie.

Trzeba wtedy sprawdzić ciągłość przewodu od przekaźnika do wtyczki przy silniku pamiętając o wtyczce w słupku przednim przednich drzwi i tam również dokonać pomiaru ciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik robi "cyk" tylko słabe (ciche) jak daje na gore jest mocne(głośne) "cyk" a jak na dol to ciche. Wiec wina w przekazniku , jak go wyciągnąć ? Pionowo do gory ? Czy sa gdzieś zaczepy? Wole zapytac bo nie chce wyciągać na sile.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...