Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ChipTuning w BMW


cajmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem w posiadaniu ciekawego urządzenia do podnoszenia osiągów auta. Jest to Chip Tuning Box który podpina się pod złącze OBD II (złącze diagnostyczne). Całkowicie bezpieczne.... szukam kogoś z BMW aby sprawdzić skuteczność tego Chip'a na hamowani, oczywiście pałace za hamowanie. Producent obiecuje wzrost mocy nawet o 30% po zainstalowaniu tego.

Jeżeli chciałby ktoś to ze mną sprawdzić z Wrocka lub okolic to zapraszam do kontaktu. A może ktoś już ma jakieś doświadczenia z takimi chipami, które podpina się pod złącze OBD II.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu specyficzne wynalazki dzialaja na zasadzie, przeklamania streownika silnika

podaja mu np. informacje, ze silnik jest zimny lub info z sondy ze mieszanka jest uboga - po czym do silnika podawana jest bogata mieszanka, fura jest mocniejszy, spalanie wieksze, katalizatory po pewnym czasie uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, każdy tak piszę. O znajomych o innych ludziach którzy powiedzieli o tym, że kupa ale nigdzie nikt tego nie udowodnił na hamowani i tak naprawdę nie można zweryfikować czy te boxy cokolwiek zmieniają :P Ja mam ochotę rzeczywiście to sprawdzić i podzielić się swoimi dowodami z producentem. Szukam chętnego dalej do testów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym dystrybutorem... a osobiście mam tylko VW Polo 6N '99 i boje się, że jak to zamontuje do siebie, to mi ostatnie konie z tego wózka na zakupy uciekną :D A dostęp do ChipBoxa mam dlatego, że znajomy kupił to i się spiera ze mną o skuteczności tego. Podobno to u niego działa ale nie chce jechać na hamownię. Podejrzewam, że po prostu wydał kasę i nie chce się przyznać że to lipa. Dlatego nawiązałem temat. Chociaż z tego co wiem to producent też nie udostępnia wyników swoich testów :P Wiec przydałoby się żeby ktoś temat sprawdził na 100% bo może ktoś kroi grubą kasę na placebo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne podejście do tematu, na swoim polo nie chcesz sprawdzić a prosisz ludzi z forum, miłośników marki co swoje auta traktują lepiej niż żony i kochanki. Jak dla mnie próżno Ci tu szukać chętnych.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sprawdzić u siebie :) Oczywiście w żadne boxy nie wierzę. Mój kumpel miał boxa w pasku tdi, wpinany w przepływke. Po 3 miesiącach szukał nowego silnika. Jak remap to tylko z hamowania przed modzeniem i modyfikowanie map danego silnika. Nawet gotowce mogą zabić silnik. Jedynego gotowca jakiego uzywalem to był chip do 2.5 tds. Nie sprawdziłem przyrostu mocy i momentu, ale był taki power, że całkiem dobre sprzęgło nie dało rady nawet ruszyć po wrzuceniu chipa. Zmieniłem cały komplet na nowego sachsa i po 10tys znów zaczął się slizgac. Ale to nie był żaden magiczny box tylko kość pamięci ze zmodyfikowaną mapa

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;VGtImIP6j3A]

Tu masz testy z hamownia. Podejzewam, ze tekich boxow jest kilka roznych wersji ale jak by niebylo kazdy silnik rozni sie od siebie. Zuzycie czesci, rozne parametry itd itp. dlatego uwazam, ze taki "bajer" niema sensu i moze tylko zaszkodzic. Lepiej oddac fure do konkretnej firmu chip'ujacej i zrobic program pod silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...