Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Regeneracja alternatora


xianoss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za namiary. Mam jeszcze jeden problem. Mam silnik m52, jak w nim wyciągnąć alternator? nie występuje u mnie górna rolka, i nie wiem jak poluzować pasek. RealOEM.com * BMW E36 328i Belt Drive Water Pump/Alternator , trzeba poluzować śrubę nr 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ok zlokalizowałem te dziurki, ale jak mam nagiąć ten napinacz? moje pytania wynikają stąd iż nie posiadam odpowiednich kluczy i średnio mogę cokolwiek zrobić, najpierw chce się dowiedzieć jakie mi potrzebne i dopiero je kupię. A może ktoś miałby pożyczyć jakiś komplecik kluczy? płacę w browarkach

@Lijo własnie do tego doszedłem, t40(większego nie mam) jest za mały, gdzieś na necie znalazłem że to ma być t50

Edytowane przez xianoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby wymienić łożyska na nowe,komutator oraz szczotki jeśli ktoś się podejmie...Szczotki są lutowane twardym lutem..,U mnie musiałem wymienić regulator napięcia bo szczotek mało było.Po całym zabiegu przy włączonych wszystkich odbiornikach jakie można,światła długie,krótkie,halogeny,radio,grzanie szyb itp, ładowanie nigdy nie spada poniżej 14V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawiozłem raz do niego swój alternator. Zapłaciłem 150. Za te pieniądze na szrocie dostałbym 2 w tej cenie. Szkoda ze tego nie zrobilem :/

Pan Mucha zrobił to co ja bym zrobił na szybko. Wymienił regulator napięcia z mostkiem Gretz'a. Tylko że on ma zapas gratów na podmianę. Zadnych łożysk, żadnych szczotek itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lijo jeśli oddałeś do regeneracji i nie wymieni łożysk to rzeczywiście kicha.Jak wymieniasz regulator napięcia to jest w całości ze szczotkami bynajmniej w silniku m52.

Ja zapłaciłem 150 zł za regenerację tylko dodatkowo regulator sam kupiłem.Ale alternator został zrobiony na cacy: łożyska,komutator oraz został wyczyszczony i podłączony pod aparaturę w celu sprawdzenia wydajności i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łożyska są dobre to nie trzeba wymieniać. ale można powiedzieć żeby wymienili to nie bedzie problemu. Ja woże do niego od 10 lat swoje i klientów graty i nie było nigdy problemów tak jak z innymi pseudoelektrykami.

Ja nie mam do niego pretensji bo robotę zrobił Bardzo Dobrze i WARTO do niego jeżdzić bo wie co robi.

Mi tylko chodziło o to ze sam mogłem to zrobić.

Fakt że miałem spinacz na kohones i musiałem to zrobić z dnia na dzień i Pan Mucha dał rady. O 17 zawiozłem a o 11 następnego dnia był gotowy :)

Podsumowując. GORĄCO POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem alternator. Pan Mucha powiedział że trzeba było wymienić jedynie regulator, reszta rzeczy była dobra. Zapłaciłem 70zł, robił to nawet nie jeden dzień roboczy, wczoraj dałem dziś gotowe. Po pierwsze to szkoda że mnie nie poinformował że zakłada zamiennik bo może bym się rzucił na oryginał, a po drugie to mam nadzieje że mówił prawdę że nie trzeba łożyska wymieniać. No ale jak za tą kwotę to jestem zadowolony, mam nadziej że nie padnie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...