Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Odpowietrzanie układu chłodzenie M52tu


dduban

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w e46 jest wisko(jakiś głupi jestem chybalolol)ale u mnie płyn wywalało przez zbiorniczek z powodu niesprawnej wiskozy.Na dniach dolewam oleju do wiska i powinno być OK.Na rozgrzanym silniku zatrzymywałem wiatrak palcem,nie było chłodzenia i ze wzrostem temp.silnika płyn podchodził do góry i wywalało,najgorzej w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wiec sprawa ma sie tak. W czwartek wymienilem pompe o termostat z obudowa. Do dzis rana stan plynu na max. Zrobilem ok 2000km. Ale... podczas postoju po jezdzie otworzylem sobie maske i zajrzalem pod korek wlewu oleju. Byl tam jasno zielony nalot, nie masło. Po powrocie do domu juz tego nie bylo. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to bo powoli zamieniasz się w bimmera, spalając benzynę wytwarza się min. para wodna która skrapla się tu i ówdzie. Na sprawnych silnikach też powstaje masło na korku i jest ono naturalnym wynikiem pracy silnika, złaszcza jak jeździsz na krótkich odcinkach (do20km) i badziewnym oleju. Jak masz kilka kropelek na korku to dobrze, znaczy że oliwa nie miesza sie z olejem. Zalał bys Lotosa semisynt... to bys masło miał. Dlaczego jest zielony? Może złudzenie.

Chcesz mieś pewność do silnika zrób kompresję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mógł się zapowietrzyc dlatego wywala górą, prawdopodobnie masz gdzieś niewielki wyciek. 

Od razu po dłuższej jeździe otwórz maskę i szukaj wycieku na wężach i chłodnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 81% obstawiam, że pękł zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego. Musisz sprawdzić na rozgrzanym i odpalonym aucie. Może będzie widać jak sika stróżka, lub jak leci po ściance zbiorniczka. Ja miałem już tak 2x, że ten zbiorniczek mi pękł. Ubywało płynu, auto trzymało temperaturę, ale zapalała sie kontrola niskiego stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...