Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nowy Taryfikator 2015


hall

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie coś się zmieni, przynajmniej finansowo. Jak ktoś w terenie zabudowanym gdzie latają dziecieki, pełno ludzi chodzi, zapier*** 100 km/h to jest zwykłym debilem i idiotą. Jak dostanie 1,5k zł mandatu i brak prawka na kilka miechów to może do gościa coś dotrze. Ja bym jeszcze proponował zakup fotoradarów z zespolonym działem przeciwpancernym - w ciągu roku populacja w Polsce zmniejszyła by się do 20mln, ale przynajmniej na drogach zrobiło by się bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze innego sposobu na dotarcie do pustych głow pratow drogowych. Jezdza po chodnikach i ludzi przejezdzaja itp. Dostanie raz 1.5 kafla + brawko na 3 miechy. Nie zapłaci, siądzie komornik i zabierze autko :)

W Szwajcarii rocznie ginie 3 osoby w wypadkach samochodowych, a w Polsce 1000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości- Legnicka jest w terenie zabudowanym. A startując ze świateł na Jana Pawła ciężko jest nie rozbujać się do tej stówki na trzech pasach :P myślę że nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą aczkolwiek jestem ogólne za tymi zmianami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywając nie ma ludzi idealnych i nie wierzę że wszyscy w mieście jeżdżą przepisowe 50 km/h , jak pisze Pirooz są wyjątki jak Legnicka gdzie średnia prędkość większości pojazdów to +70 km/h.

Łatwo opisywać sprawę z boku do puki nie dotyczy ona nas samych.

Jak dla mnie to tylko kolejny pomysł na wyciąganie pieniędzy od kierowców.

Finalnie:

Biedny nie zapłaci bogaty nawet nie poczuje.

Edytowane przez hall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko kolejny pomysł na wyciąganie pieniędzy od kierowców.

Finalnie:

Biedny nie zapłaci bogaty nawet nie poczuje.

Dokładnie. Troche to idzie nie w tą stronę. Weźmy przykład z UK. Mandat za wykroczenie wynosi 60f - czyli jest to odczuwalne jak u nas 60-100zł. Śmieszna kwota. Ale za to punkty karne sprowadzają amatorów szaleństw na ziemię. Mamy pulę 12punktów, które przepadają dopiero po 2-3latach, za jedno wykroczenie dostajemy 3 lub 6 punktów, w zależności od wykroczenia. Mając 6 punktów na koncie nasze ubezpieczenie za samochód rośnie o x%, od 9 punktów mamy problem ze znalezieniem ubezpieczalni, która ubezpieczy nas za rozsądne pieniądze. Kiedy dostaniemy zakaz prowadzenia pojazdów a mimo to złapią nas na prowadzeniu to lądujemy w areszcie i natychmiast sprawa w sądzie, samochód na parking policyjny.

Edytowane przez Andrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Troche to idzie nie w tą stronę. Weźmy przykład z UK. Mandat za wykroczenie wynosi 60f - czyli jest to odczuwalne jak u nas 60-100zł. Śmieszna kwota. Ale za to punkty karne sprowadzają amatorów szaleństw na ziemię. Mamy pulę 12punktów, które przepadają dopiero po 2-3latach, za jedno wykroczenie dostajemy 3 lub 6 punktów, w zależności od wykroczenia. Mając 6 punktów na koncie nasze ubezpieczenie za samochód rośnie o x%, od 9 punktów mamy problem ze znalezieniem ubezpieczalni, która ubezpieczy nas za rozsądne pieniądze. Kiedy dostaniemy zakaz prowadzenia pojazdów a mimo to złapią nas na prowadzeniu to lądujemy w areszcie i natychmiast sprawa w sądzie, samochód na parking policyjny.

Też mądrze rozwiązane, u mnie w Norwegii, przekroczenie liczy się w procentach. Najrygorystyczniej przestrzegane jest wykroczenie w obszarze o najniższej dopuszczalnej prędkości. Np. na 40, wystarczy lekko ponad 60 pojechać i masz po prawku na jakieś pół roku (nie wiem jak dokładnie, nie miałem przyjemności poznać dokładnych zasad) no i oczywiście dotkliwa kara finansowa. Dobrze, że chociaż coś robią z tym prawem, ale można warto podpatrzeć innych i zrobić to samo u nas.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mądrze rozwiązane, u mnie w Norwegii, przekroczenie liczy się w procentach. Najrygorystyczniej przestrzegane jest wykroczenie w obszarze o najniższej dopuszczalnej prędkości. Np. na 40, wystarczy lekko ponad 60 pojechać i masz po prawku na jakieś pół roku (nie wiem jak dokładnie, nie miałem przyjemności poznać dokładnych zasad) no i oczywiście dotkliwa kara finansowa. Dobrze, że chociaż coś robią z tym prawem, ale można warto podpatrzeć innych i zrobić to samo u nas.

To znaczy że na autostradzie można śmiało przekraczać np. o 50 km/h i będzie mniejsza kara niż w mieście przekroczyć o 20? pytanie_bmw

Tam chyba jest 60 +10 czyli 7 dyszek mozna, a nawet trzeba jechać. Wiadomo wzrost mandatów to nie wszystko, ale lepsze to niż nic.

Jednak jest 50 km/h na Legnickiej:

Mój reporter: Zielona fala na ul. Legnickiej zachęca do łamania przepisów? - Gazetawroclawska.pl

Kiedyś było 70, teraz ponoć jest 50. Ale to jest artykuł z 2013, może coś się zmieniło "na plus" :P

Edytowane przez Pirooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE=class: wikitable]

[TR=bgcolor: #CCCCCC]

[TH]Soner[/TH]

[TH]Førerkortbeslag[/TH]

[TH]Antall km/t over[/TH]

[TH][/TH]

[/TR]

[TR]

[TD]30-sone[/TD]

[TD]56 km/t[/TD]

[TD]26 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]40-sone[/TD]

[TD]66 km/t[/TD]

[TD]26 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]50-sone[/TD]

[TD]76 km/t[/TD]

[TD]26 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]60-sone[/TD]

[TD]86 km/t[/TD]

[TD]26 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]70-sone[/TD]

[TD]106 km/t[/TD]

[TD]36 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]80-sone[/TD]

[TD]116 km/t[/TD]

[TD]36 km/t[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]90-sone[/TD]

[TD]126 km/t[/TD]

[TD]36 km/t[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]90-sone (motorvei)[/TD]

[TD]131 km/t[/TD]

[TD]41 km/t[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]100-sone[/TD]

[TD]141 km/t[/TD]

[TD]41 km/t[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]110-sone[/TD]

[TD]151 km/t[/TD]

[TD]41 km/t[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

O, tak jest tu, pierwsza tabela to dopuszczalna prędkość, druga od ilu zabierają prawko, a trzecia to różnica tych dwóch prędkości. I uwierzcie mi, że nie ma wariatów. A wypadku jeszcze nie widziałem żadnego, baaa stłuczki też.

Aaa, jest jeszcze opcja wiezienia, też jest tabelka, ale nie będe was już tu męczył, także taki prawdziwy wariat drogowy bez problemu może trafić do więzenia :)Taki Frog to by tu chyba dożywocie dostał.

Edytowane przez szocha1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się zmieni, przynajmniej finansowo. Jak ktoś w terenie zabudowanym gdzie latają dziecieki, pełno ludzi chodzi, zapier*** 100 km/h to jest zwykłym debilem i idiotą. Jak dostanie 1,5k zł mandatu i brak prawka na kilka miechów to może do gościa coś dotrze. Ja bym jeszcze proponował zakup fotoradarów z zespolonym działem przeciwpancernym

Ja też uważam że się zmieni. Dodatkowo Policja powinna mieć właśnie na wyposażeniu fotoradar z zespolonym działem przeciwpancernym. Na przykład na takiego Frog'a (Z całym szacunkiem dla jego umiejętności)

Nie widze innego sposobu na dotarcie do pustych głow pratow drogowych. Jezdza po chodnikach i ludzi przejezdzaja itp. Dostanie raz 1.5 kafla + brawko na 3 miechy. Nie zapłaci, siądzie komornik i zabierze autko

A jak kogoś zabije to do sądu w 24h. I to znów przykład Froga. Eksperci potrzebowali 8 miesiecy, żeby postawić zarzuty gdzie z filmiku ewidentnie widać co koleś robi. Ach rzeczoznawcy....

Z ciekawości- Legnicka jest w terenie zabudowanym. A startując ze świateł na Jana Pawła ciężko jest nie rozbujać się do tej stówki na trzech pasach :P myślę że nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą aczkolwiek jestem ogólne za tymi zmianami

Jasne! Ja też tam jeżdżę i staram się trzymać w okolicy 70 ale jak czujesz oddechy na plecach i widzisz spojrzenia tych wszystkich na światłach to nawet te 70 to czasem za mało.

Tylko tu pojawia się kwestia zmiany mentalności kierowców. Bo jak 95 % leciałoby 60 to nie byłoby to upierdliwe. Natomiast jak tam lecisz 60 to jest realne niebezpieczeństwo że ktoś Ci wjedzie w tył :) Ot Polska....

Jak dla mnie to tylko kolejny pomysł na wyciąganie pieniędzy od kierowców.

Finalnie:

Biedny nie zapłaci bogaty nawet nie poczuje.

A tu się nie zgodzę bo nawet jak bogatego złapią więcej niż 2 razy to pójdzie do paki.

No albo przynajmniej będzie biegał po sądach kilka lat. A to też jest upierdliwe :)

A biedny? No cóż Polska to biedny kraj. Pewnie dostanie jeszcze bardziej w kość. Smutne ale niestety prawdziwe.

A wszystko się rozbija o to żeby aż tak NIE ZA_PIE_RDA_LAĆ!!!

P.S

Jak zwolnisz to dojedziesz najwyżej 10-15 minut później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko cacy tylko niech te ograniczenia stawiają tam gdzie naprawdę jest to uzasadnione

To już zupełnie inna sprawa. Ograniczenia i zakazy stawiane są zupełnie bezmyślnie!!!

Dodam do tego jeszcze od siebie że przekroczenie o 50 na terenie zabudowanym to bardzo dużo, ale już na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, która minimalnie tylko się różni od autostrady to co innego, a niestety konsekwencje te same .... i tu jest wtopa tych nowych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...