Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[318i] - wolno opadająca szyba..


KepaSK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy macie jakiś sposób jak naprawić bardzo wolno opadającą szybę elektryczną po stronie kierowcy w e36 ?

Dodam, że szyba od połowy w dół schodzi normalnie.. problem zaczyna się od góry gdy bardzo wolno schodzi/podnosi się.

Zamierzam się zabrać do tego na dniach i z tego co zauważyłem aby zdjąć boczek należy wykręcić jedną śrubę, która jest za ryglem od strony wewnętrznej.

Czy po wykręceniu tej śruby boczek zejdzie bez problemu ? nie chciałbym czegoś ułamać lub uszkodzić..

Druga sprawa w jakie części, narzędzia najlepiej się zaopatrzyć ?

Spinki, ślizgi ? byłbym wdzięczny za wszelkie numery OE to odrazu bym sobie zamówił.

Słyszałem, że najlepiej zaopatrzyć się także w jakiś smar tzw. wazelinę techniczną aby przesmarować prowadnicę.

Edytowane przez KepaSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie ;) szyby w e36 to temat rzeka. Kup 2 szt. ślizgów (ok6zł/szt.) na jedne drzwi, czyli na przód 4 szt, kup 5 bo pewnie któryś ci sie połamie. Do tego zwykły smar tawot, klucz francuski do wciskania kuli od ramienia do ślizgu i kombinerki do segerów rozwierające do walki z metalową sprzączką w ślizgu. Uważaj żeby szyby nie rozbić. Wymień ślizgi, a ramię napinające-regulujące podnośnik napnij na maksa w dół, w e36 zazwyczaj to daje dobry efekt. Dodatkowo wyczyść wszystkie uszczelki ramie szyby aby się lepiej ślizgała, proponuje je natrzeć gliceryną z apteki (5zł). Za trzecim razem załapiesz o co chodzi i ustawisz to dobrze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod temat w touringu mam problem z szybą że przy podnoszeniu wypada z prowadnicy przednia część szyby ta strona od szyby czołowej a w konsekwencji ramię wypina się ze ślizgu :( jak ręką ją się przytrzymuje to idzie ładnie do góry tylko nie mogę wyczaić przyczyny wypadania z prowadnicy :( auto już tak kupiłem i nie wiem czy czegoś brakuje ale w porównaniu ze stroną pasażera gdzie działa ok to nic nie brakuje :( wyczytałem wszystko co jest w google na ten temat ale sposoby podane nie dały efektu lub nie były do tego typu usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było,zobacz czy nie masz gdzieś mechanicznych uszkodzeń, mocowań szyn i czy mechanizm nie jest gdzieś krzywy,ewentualnie czy ktoś nie grzebał coś przy tym.Jeśli źle ustawił np.szynę lub mechanizm jest lekko wykrzywiony to będzie ją wyrzucać.Zobacz też czy mocowanie uchwytu szyby jest zamocowane w dobrym miejscu i się nie wysuwa z niego jak szyba pracuje,góra-dół.I czy się nie wysuwa z prowadnicy gdy pracuje,możliwe że ''podbiera'' tę miękką wyściółkę i wchodzi za nią,wtedy robi się luz i wypada

Edytowane przez łazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie ;) szyby w e36 to temat rzeka. Kup 2 szt. ślizgów (ok6zł/szt.) na jedne drzwi, czyli na przód 4 szt, kup 5 bo pewnie któryś ci sie połamie. Do tego zwykły smar tawot, klucz francuski do wciskania kuli od ramienia do ślizgu i kombinerki do segerów rozwierające do walki z metalową sprzączką w ślizgu. Uważaj żeby szyby nie rozbić. Wymień ślizgi, a ramię napinające-regulujące podnośnik napnij na maksa w dół, w e36 zazwyczaj to daje dobry efekt. Dodatkowo wyczyść wszystkie uszczelki ramie szyby aby się lepiej ślizgała, proponuje je natrzeć gliceryną z apteki (5zł). Za trzecim razem załapiesz o co chodzi i ustawisz to dobrze ;D

Dzięki za dokładne informację ;) na pewno na dniach się za to zabiorę..

a propos.. mógłbyś podać numery OE tych ślizgów.. z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...