Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Małe auto miejskie


Kamil_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam małego miejskiego auta dla kobiety budżet około 10 tys. Auto ma być przede wszystkim tanie w eksploatacji i utrzymaniu. Będzie służyć głównie do jazdy po Wrocławiu - praca, zakupy - czyli trasy po kilka kilometrów. Macie jakieś doświadczenia z takimi autami?

Obecnie chodzi mi po głowie Opel Corsa C 1.3 CDTI tylko nie wiem jak diesel będzie się zachowywał w takiej eksploatacji. Czekam na wasze sugestie i pomysły.

Jeżeli temat umieściłem w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata śmigałem Cinquecento. Fakt za 10 tysi to to nie jest, ale za 2 tysie kupujesz zadbany egzemplarz, byleby nie z silnikiem 700, jakaś słaba konstrukcja, ja miałem 900, a 1100 to już nawet jakoś się odpycha. Cześci tanie jak żadne inne, jak masz czas, ochotę i troszkę zdolności toi wymienisz wszystko sam. Więc robocizna odpada. Może warto w tę stronę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja właśnie niedawno kupiłem żonce agilę 1.0 Fakt, nie jest on demonem mocy, ale swoją rolę spełnia w 100%. Tani w opłatach (oc za 250zł/rok), serwis olejowy za grosze (wchodzi 2,9litra :) ) No i stary wszędzie zaparkujesz.

Więc jeżeli do miasta ma być fura to nie ma sensu brać większej budy :) Uważam że corsa C będzie ok, ale wolałbym w benzynie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżeten 10k PLN szukaj corsy C z końca produkcji(2005/2006) z silnikiem 1,2 80KM Twinsport.

(silniki 1,0 odradzam bo znalezienie naprawdę sprawnego 1,0 to spory kłopot)

1,7 Cdi z silnikami ISUZU rownież omijaj.

1,3 w dieslu na krótkich miejskich trasach może nie wyjść wcale tanio.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje

Może coś ciut większego? Np. Peugeot 206, Renault Clio
To też mi chodziło po głowie tylko do francuzów części są dość drogie.
Ponoć (mówię co słyszałem, nie z własnego doświadczenia) mega tanim w utrzymaniu jest poczciwy Matiz :P mało pali a części są śmiesznie tanie. Myślę, że za 5k kupisz już coś fajnie utrzymanego :P
O Matizie w sumie nie myślałem, jakoś nie mam przekonania do tego auta, mimo że z daewoo mam dobre doświadczenia.
Ja 3 lata śmigałem Cinquecento. Fakt za 10 tysi to to nie jest, ale za 2 tysie kupujesz zadbany egzemplarz, byleby nie z silnikiem 700, jakaś słaba konstrukcja, ja miałem 900, a 1100 to już nawet jakoś się odpycha. Cześci tanie jak żadne inne, jak masz czas, ochotę i troszkę zdolności toi wymienisz wszystko sam. Więc robocizna odpada. Może warto w tę stronę...
Cinquecento i Seicento raczej odpadają, auto ma mieć klimatyzację a w tym przypadku raczej o to ciężko. Dodatkow bezpieczeństwo w tych autach chyba nie stoi na najwyższym poziomie.
W benzynie też wychodziły Na trasy kilkukilometrowe w mieście wg mnie diesel odpada.
Właśnie w tym aspekcie szukam jak najwięcej informacji jaki silnik. Sam jeżdżę dieslem, ale robię znacznie większe przebiegi. Nie mam doświadczeń jak diesel się spisuje w typowo miejskiej jeździe.
Dokładnie. Ja właśnie niedawno kupiłem żonce agilę 1.0 Fakt, nie jest on demonem mocy, ale swoją rolę spełnia w 100%. Tani w opłatach (oc za 250zł/rok), serwis olejowy za grosze (wchodzi 2,9litra ) No i stary wszędzie zaparkujesz.

Więc jeżeli do miasta ma być fura to nie ma sensu brać większej budy Uważam że corsa C będzie ok, ale wolałbym w benzynie.

Chodzi właśnie o te cechy, które wymieniłeś. O Agili wogóle nie pomyślałem, a może być ciekawą opcją
Też polece corsę C zwłaszcza benzynkę z silnikiem 1,2. Od biedy moze byc na trzech grach 1,0.
Masz jakieś większe doświadczenia z tym autem jak to się sprawuje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić fiaty ;) panda 1.1 czy 1.2 w benzynie tanie w kupnie, obsłudze i eksploatacji ;) prosta w konstrukcji. Ciotka użytkuje taką od 2004 roku, a ja to auto serwisuję i naprawdę godne polecenia. Części są naprawdę tanie ;) spalanie we wrocławiu 6,5-7l benzyny. Ja nie potrafię tym jeździć, siedzi się wysoko, ciasno, a dynamika znikoma; jednakże kobieta bardzo je sobie chwali :)

Osobiście użytkuję grande punto, ale chyba wykracza poza zakładany budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś większe doświadczenia z tym autem jak to się sprawuje ?

Jak ktoś wczesniej napisał polecany silnik 1,2 na 4 garkach, ogólnie autkiem fajnie się jeździ, wszędzie się mieści, jest stosunkowo bezpiecznie i ze względu na sporą ilość aut rozklepanych na rynku części w dobrych cenach. Do minusów rozrząd na łańcuchu który warto jednak wymieniać, wysłużone jednostki lubią pić olej, mało miejsca na zakupy, dlatego proponuję wersję 4 drzwiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Mercedesa A-klasy to chyba nie jest dobre rozwiazanie. Fajnie wyglada to fakt, ale zeby cos tam zrobic to trzeba silnik wyciagac bo jest tam wszystko upchane. Matiz (siostra ma) chwali sobie i szwagier tez. Tani, ale gnije strasznie.

Corsa C ładna i zlej opinii nie ma. Ja bym polecił Opla Astre II (gabarytowo wieksze od pozostalych) 1.6 8V PB silnik bez kolizyjny, nie ma sie co tam psuc, większosc sam zrobisz bo silnik prosty, klime maja, el, szyby, multifunkcje itp. Gaz załozysz tanio i opel gaz lubi. Wyglad ma ładny, 5 drzwi. czesci tanie i nie rdzewieje tak jak astra I. Tylko wieksza od tych wymienionych wyzej.

Ja mam astre I 1.6 8V klima, wspomaganie itp. gaz zalozylem za 1400zl i pali mi 8l (w 5 osob) Olesnica- Psie pole, a jak we 2 os. to 7l gazu. Silnik nie do zajechania. 2x zdazylo mi sie miec suchy bagnet (bierze mi olej) bo w silniku sachara byla ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Akurat Corsa C z silnikiem Isuzu w dizlu moge polecic.

Matka takim jezdzi 10 lat i przez ten czas chyba 2x zmienila olej, raz rozrzad i tylko raz pekl jakis pasek.

Dojezdzala prawie codziennie 50km do pracy, wiec z tego co widze to auto jest pancerne, bo nie wyobrazam sobie zeby jakiekolwiek inne auto wytrzymalo taka eksploatacje, a dalej pali 5-6l ropy.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...