Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rozpórka zbyt długa..Pomoc


DrivterGSI1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Zakładałem dziś do swojej e30 rozpórkę na przó staffa ,lecz po założeniu na jeden kielich rozpórka była o jakieś 5mm za długa i nie chciała siąść na drugi..próbowałem na różne sposoby, na aucie podniesionym i opuszczonym..No i wbiłem ją na chama..Trochę dziwnym sposobem..Wziąłem rurę zaparłem o rant rozpórki,oparłem o ścianę lewarek a o lewarek rurę..No i pompowałem aż rozpórka wskoczyła..Wszystko normalnie później przykręciłem.I teraz pytanie czy jak ona tak ciasno siadła nic się nie stanie? Nie popękają kielichy? Czekam na szybką odp.Rozpórka spawana,nie skręcana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego ta firma rozpórek robi już ję trochę i mi się wydaje,że u Ciebie w aucie mogą być krzywy np.jeden.Może kiedyś auto miało dzwona i kielich dostał.

Aby wykluczyc rozpórkę to przydałoby się pomiary porobić np.otworów z lewej do prawej w rozpórkach oraz rozstaw kielichów u Ciebie i kogoś kto ma zdrowe e30.Tak dla swojego spokoju.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że rozpórkę powinno się dać założyć w tolerancji 2 mm. Ale jak już jest założona to będzie nawet lepiej bo prawa i lewa strona "trzyma się za ręce" :)

a jak wrażenia z jazdy? Ja przyznam, poczułem różnicę u siebie ale ja mam alu szit ;)

@Drivter -zmierzę u siebie na święta bo zobaczę nareszcie moje pierwsze dziecko ;) Przy okazji zmienię olej i spalę dwie opony bo mi zawadzają w garażu :)

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czy jak ona tak ciasno siadła nic się nie stanie? Nie popękają kielichy? Czekam na szybką odp.Rozpórka spawana,nie skręcana

Problem jedynie występuje z klejoną szybą strzeli bo nawet klej nie wytrzyma takich naprężeń - ja z rozkręcaną tak zrobiłem i słońce nagrzało budę przez 6 godzin i tu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e30 brałem 2 rozpórki od tego samego gościa (nakrętka)

w jednej e30 (starszej) musiałem przesunąc mocowanie o 1 cm (odciąć i przespawać) w drugiej e30 weszła tak jak miała wejść

jak dostałem strzała w pierwszej e30 to rozpórka się pogieła a spaw nie strzelałi (może znajde foto) wieć lepiej założyć porządną stalową niż bawić się w śruby rzymskie

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...