Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie odpala po ładowaniu akumulatora


Skwariusz

Rekomendowane odpowiedzi

e36 sedan 1996r

Standardowa sytuacja, zostawiłem radyjko i światło włączone przez noc i padł akumulator.

Podładowałem przez noc, podłączam i nic się nie świeci, nie odpala, nie reaguje, tak jakby tego akumulatora nie było.

Co można sprawdzić na początek, czego szukać?

Bezpieczniki przeleciałem, wyglądają na sprawne, chyba że gdzieś poz puszką można znaleźć bezpieczniki?

Pierwsze auto, więc nie bijcie, a szukałem tego po internetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś miernikiem czy się w ogóle naładował? Zrób ''zwarę'' kablami czy iskrzy.Wrzuć z innego auta i sprawdź czy akumulator jest na pewno sprawny.Sprawdź połączenie masowe do budy auta,klemy i czy nic się nie ukruszyło,upaliło gdzieś przy tej plusowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator się naładował, sprawdzałem multimetrem i akumulator i bezpieczniki i połączenie masy.

Znalazłem gdzieś opis jak resetować komputer (zewrzeć klemy bez akumulatora, przekręcić kluczyk i po 20min zamontować z powrotem akumulator) i zaczęło działać.

Martwię się tylko, czy to chodziło o ten komputer i czy to normalne że trzeba go zresetować po całonocnej nieobecności akumulatora, czy problem jest inny i naprawił się przez przypadek.

Czy nie powinienem szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest e36 tam niema żadnych akumulatorków podtrzymujących. Wstaw do auta 100% pewny aku o zadanych parametrach i auto bedzie zawsze sprawne. Aku może trzymać napiecie, a cele będą juz wydymane i sytuacja może się powtórzyć. Swoją droga jaki silnik w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...