Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana chłodnicy na większą


Pawel4freak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e36 328 (M52B28 ) coupe z klimą 95r. Będę wymieniał w przyszłości chłodnicę i wpadłem na pomysł, żeby wsadzić tam większą. Słyszałem, że chłodnica z 2,5l TDS podejdzie, tylko zamiast zbiorniczka wyrównawczego ma dodatkowe żeberka (jest szersza). Zbiorniczek podobno daje się wtedy koło kielicha. Do tego podobno trzeba zmienić obudowę wisko, żeby na zawadzała o chłodnicę (bo jest też grubsza). Robił ktoś/słyszał o takim modzie? Albo oddawał komuś do zrobienia? Interesuje mnie ile mniej więcej całość by wyszła, z dodatkowym poprowadzeniem rur pod zbiorniczek i ewentualną przebudową wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36 to nie cinkłeczento, jak masz sprawne visco, termostat, wszystkie lopatki na wiatraku i drożną chłodnice to nie zagotujesz jej. Jak dla mnie szkoda zachodu. Na sprawnym układzie nigdy Ci wskazówka za pion nie wyjdzie, chyba że jakieś turbo tam planujesz. Pozatym M52 łatwo sie nie poddaje wysokiej temperaturze. Szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod aby auto się dłużej nagrzewało albo było dłużej nie dogrzane w chłodne dni.

Co? Termostat jest od tego, żeby puścić gorącą ciesz w duży obieg przez chłodnice żeby schłodzić. Kiedy jest za mała temperatura czytaj poniżej 90*C ciesz nie przepływa przez chłodnice.

Duża chłodnica pozwoli szybciej zbić temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ile mniej więcej całość by wyszła, z dodatkowym poprowadzeniem rur pod zbiorniczek i ewentualną przebudową wisko.

Chłopaki ale kolega pytał o koszty takiej przeróbki a nie opinie warto czy nie. Niech każdy z nas robi to na co ma ochote. :bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...