Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 - M50b20 błąd na każdym z 6 cylindrów / spalanie.


Szopu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent e36 coupe m50b20 vanos. Po spięciu z inpą wywala błąd na każdym cylindrze w dodatku wyskakuje błąd sondy lambda - jak się orientuje to od podgrzewania. Aktualnie pali jak świnia w mieście bez piłowania - obstawiam sondę, z wydechu powiewa mocno niedopaloną benzyną, kat wywalony, chodzi równo mocy jej delikatnie jak dla mnie braknie mimo, mój poprzedni sedan z tym samym piecem lepiej ciągnął...

Screeny poniżej. Wywala błąd z powodu walniętej sondy? Czy szukać innej przyczyny?

attachment.php?attachmentid=36523&stc=1attachment.php?attachmentid=36524&stc=1attachment.php?attachmentid=36525&stc=1attachment.php?attachmentid=36526&stc=1attachment.php?attachmentid=36527&stc=1attachment.php?attachmentid=36528&stc=1attachment.php?attachmentid=36529&stc=1attachment.php?attachmentid=36530&stc=1

Każdy z błędów się kasuje oprócz sondy - po krótkiej jeździ, znowu nawrotka na garaż, inpa i ponownie szereg 9 błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój nos sonda umarła - do wymiany, a jak ona leży, to wszystko się wali. Reszta się okaże po wymianie sondy (tylko nie zamiennik lolol - już lepiej używka ale oryginał).

No chyba że lubisz dwa razy płacić i dwa razy robić :lol:.

Poza tym w INPIE dla silnika masz jeszcze inną grupę parametrów - jak pamiętam - "status" - "analog" - "l.probe" - a tam będziesz miał wszystko jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ta "nowa" wymieniona też jest walnięta. Gdzieś widziałem w jaki sposób diagnozować uszkodzenia sond lambda ale teraz nie pamiętam - miernikiem się mierzyło rezystancję (przejście) grzałki. No chyba że jednak coś innego w obwodzie sondy padło :confused: , ale to właśnie już po pomiarach wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...