Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


brak mocy m47n


patryk22

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wczoraj się trochę działo. od jakiegoś czasu auto ciężko mi paliło gdy silnik był rozgrzany. błędy na kompie pokazały że za niskie ciśnienie paliwa idzie na szynę CR. przy 140km/h i w środku kabiny czuć smród paliwa. pojechałem do kolegi na warsztat i zaczęliśmy rozkręcać. 2 nakrętki od szyny pociły się wręcz tryskały bo były nie dokręcone. dokręciliśmy i zrobiliśmy przelew paliwa na wtryskach. przyrząd podłączony i palimy. ledwie samochód zdążył zapalić a już z jednego bagnetu zaczęło wypływać paliwo bo zapełniło cały zbiorniczek. 2 wtrysk do wymiany. szybka wymiana (wyciągnięcie, wyczyszczenie, wymiana miedziaka, włożenie i gotowe). poodkręcaliśmy od nowa nakrętki, ponowne sprawdzenie wtrysków i jak ręką odjął. pali od strzała.bmw_1 po skręceniu pojechałem na przejażdżkę. samochód MÓŁ. wróciłem na warsztat. podłączenie ciśnieniomierza i?? zero ciśnienia. szukaliśmy peknietego wężyka. pierwszy lepszy ruszony wężyk i naszym oczom ukazał się przerwany wąż. wymiana na nowy i ciśnienie zaczeło się zbieraćkuog. kolejna przejażdżka i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że turbo zaczeło wstawać dopiero od 2500 obrotów. kolejne podłączenie komputera... 1 błąd. Błąd czujnika doładowania na kolektorze ssącym. podmiana na drugi i skasowanie błędu. Auto znowu pokazało ten sam błąd i dalej tak samo się zachowuje. Mam założoną przepustnicę od ROGERA ale po przeczytaniu kilku wątków błąd może wyskakiwać przez tą przepustnice. Live data w INPIE pokazała że turbo za mało dmucha. teraz pytanie do was. czy to że turbo za mało dmucha może być spowodowane czymś innym niż za mało podkręconą sztangą i czujnikiem doładowania? :confused: dzisiaj znowu pogrzebaliśmy. elektrozawór przy turbinie został wymieniony bo stary był uszkodzony. założyłem nowe wężyki podciśnienia. sprawdzałem turbo i jest w bardzo dobrej kondycji... lecz auto dalej nie idzie tak jak powinno.... jakieś sugestie? dodam jeszcze że jakoś dziwnym trafem udało mi sie oszukać komputer i ponownie błąd czujnika doładowania na kolektorze nie wyskoczył. ale sądzę że i tak jutro mi się z powrotem pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...