Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 M50B25 Vanos nie jedzie ;/


danieldeni20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Brat jakiś czas temu nabył e36 Coupe 325i ale niestety auto nie jedzie jak trzeba i pytanie co może być .. ? przebieg 284tyś i poprzednik miał ją 8 lat ale gdzieś nr zgubiony zeby coś dopytać...Nigdy R6 nie mieliśmy i szukaliśmy głównie pod zdrowy stan blacharski więc porównania nie było... Auto pali od strzała , nie gaśnie spalanie w normie ( nie pali dużo bynajmniej LPG) , wydech przelot z oryginalnym końcowym ( katy wycięte ale puszki są) ale jest tak że do 3500obr auto nie ciągnie dobrze bo jedzie jak 1.8 a powyżej dopiero dostaje kopa. Nagrzewa się w normie i ładnie trzyma temperaturę.Miałem obawy, ze to B20V ale w kilku miejscach pisali, że to b25 na 99% ale pewność da zajrzeć pod ssący bo tam jest numer na bloku. Próbowałem podpiąć pod przejściówkę z OBDII na OBDI i przerobiłem nawet kabel według schematu ale INPA w OLDS i tak się nie połączyła , żeby odczytać błędy :(

Wiem instalacja LPG ma 10 lat więc trzeba będzie ją przerobić pod ład i skład.. Po odpaleniu zapali się z 2 razy Check.

Wrzucam zdjęcia i poglądowe Video :

K9hFBGoh.jpg

OOHXHaWh.jpg

ZBuXdR6h.jpg

oTlKSEih.jpg

[video=youtube;7VOPY2NksPw]

Co jej może być? Od czego zacząć? Czytałem, że uwalony komp może powodować takie rzeczy i też coś o przepływce( musze spróbować wypięcia jej i jazdy testowej) i jeszcze coś o rozrządzie słyszałem ;/ A z tego co wyczytałem to 2.5 z Vanosem powinno zamiatać ładnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach trafić naprawdę zdrowe 2.5 to jak wygrać w totka. Na filmiku jakoś to jedzie podejrzewam że przez 10 lat gaz zrobił swoje i silnik już nie ma takiego kopyta jak powinien. Ja bym sprawdził kompresję na każdym cylindrze stopień sprężania coś koło 10,5 jeśli było by ok to szukał dalej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisal ze po 3500 zalacza mu sie power wiec cos koni jeszcze pozostalo. nie mozesz sie polaczyc po pewnie jest to rocznik do 95 wiec tylko ads nie usb,najlepiej odezwij sie do kogos kto moze ci zdiagnozowac. druga sprawa przelot w bumci bez sportowych kolektorow wlasnie nie ma dolu czyli do zalaczenia vanosa,wsadz sobie strumienice zwezkowa o srednicy twojego wydech a napewno tobie moment z dolu poprawi sie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź instalację gazową, na pewno przydał by się jej porządny przegląd, czyszczenie wtrysków gazu na pewno nie zaszkodzi a uwalony wtrysk/wtryski mogą narobić problemów i będzie chodził iu na pb i lpg tak samo.

tak jak pisze viktor gdzieś już czytałem, że wlaśnie po wycięciu katów zmuliło fure.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź instalację gazową, na pewno przydał by się jej porządny przegląd, czyszczenie wtrysków gazu na pewno nie zaszkodzi a uwalony wtrysk/wtryski mogą narobić problemów i będzie chodził iu na pb i lpg tak samo.

tak jak pisze viktor gdzieś już czytałem, że wlaśnie po wycięciu katów zmuliło fure.

byłem ostatnio na wymianie filtrów i sprawdzeniu szczelności ... Jeden wtryskiwacz cyka czyli się kończy ..

Wycięcie katór diesle potrafi odetkać ale w PB czasem leci moc w dół ale raczej nie aż tak mocno ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompa to trzeba do tego interfejsu ads, na usb nie pójdzie. Niestety z tymi silnikami tak jest że trzeba je wkręcić powyżej 3.5k żeby miało kopa, poza tym tak jak sebo posze ciężko o yen motor żeby trzymał fabryczne parametry, spotkałem wiele takich silników które ładnie pracują ale na mocy dużo już utraciły. W wielu przypadkach odzyskanie koni to remont za naprawde grube pieniądze lub wymiana silnika. Ale na początek polecam solidną diagnostyke komputerową oraz pomiar kompresji

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wsadzić m52b28 to wymiana silnika + komp czyli nie trudna sprawa ale czy to prawda? Tylko nie chcemy za bardzo swapa a ori silnik :/ gdzie w e36 jest komputer? Jeśli 300tys przebiegu dla m50b25 to dziadek to nie rozumiem czemu ludzie się nimi tak jarają i mówią, że są pancerne.. Rozumiem żeliwny ale żeby grubo na mocy stracić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kompresje mierzyłeś?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze nie bo nie wiem czy przyrządu nie kupić gdyż sprawdzenie 80zl a przyrząd 120 :/ .Ale myślę, że jest ok bo czeka na wymianę oleju (15tys)a nic nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sonda Wymieniona i auto idzie niebo lepiej :3 .. Uf a już się bałem , że to coś poważnego

Całe szczęscie, że uporałeś się z awarią :) Duży plus za to, że pomimo, iż temat umarł napisałeś co było przyczyną. Może sie kiedyś komuś przyda

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...