Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


CHECK ENGINE delikatnie telepie samochodem na luzie N52B30 e63/64


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

CHECK ENGINE delikatnie telepie samochodem na luzie silnik N52B30 e63/64 kontrolka CHECK ENGINE pojawia jak tylko zaczynam jechać po zgaszeniu i uruchomieniu i ruszeniu znowu się pojawia. Auto ma moc nie gaśnie i jedzie (cicho pracuje) obroty delikatnie falują koł 600.

Jak prawidłowo zdiagnozować/odczytać błąd / w n INPA? (bo już sobie nabroiłem :?)

Dziękuje pozdrawiam.

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany problemem okazało się zanieczyszczone złącze na zintegrowanej cewce a dokładnie na główce świecy pierwszy cylindrze od zderzaka :mrgreen: Dzięki diagnostyce "grzesiek 2304" problem był widoczny na datelive w INPA, podmieniłem cewki miejscami,wyczyściłem wszystkie złącza , miałem kilka dni temu wymienione świece ale problem istniał od dawna...

Autko wróciło do pełnej mocy, jest nie sam owitehappy_bmw

Poprzedni właściciel aby ukryć tą usterkę wyłamał na liczniku diodę CHECK ENGINE i przy okazji uszkodził wskaźniki paliwa i temperaturę oleju... lolol

29320029_2015-08-29_234631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel aby ukryć tą usterkę wyłamał na liczniku diodę CHECK ENGINE i przy okazji uszkodził wskaźniki paliwa i temperaturę oleju...

bez komentarza... ludzie to mają czelność nawet w takich autach kombinować... w sumie to tylko w takim bo im droższe tym lepiej dla wałkarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza... ludzie to mają czelność nawet w takich autach kombinować... w sumie to tylko w takim bo im droższe tym lepiej dla wałkarzy...
Jako ciekawostka: Ostatnio z Audi A8 mój mechanik z miejsca gdzie znajduje się kontrolka Check Engine wyciągnął 3 kawałki taśmy izolacyjnej :mrgreen: Bardziej cywilizowany mechanik mi się trafił ale zdziwienie było ponieważ pierwszy raz się z takim czymś spotkałem na żywo :bag: Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...