Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drgania , nierówna praca na zimnym, strzały z wydechu bmw 325i


Sawi654

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Odrazu zaznaczam że przestudiowalem juz kilka forów na podobny temat ale nic konkretnie nie pasuje do mojego przypadku.swoje bmw zakupiłem w maju tego roku i odrazu na następny dzień przy rozruchu na zimnym silniku zauważyłem drgania które dosc szybko ustawaly w miarę rozgrzewania się silnika.generalnie bunia latała jak szalona kręciła się jak Bóg przykazał dlatego odłożyłem ten problem na później. Jakis miesiąc temu z dnia na dzień straciła moc zaczęła telepac jeszcze mocniej nierówno się wkreca la i strzelala w wydech jak oszalała, najpierw sprawdzilem przepływomierz zero efektów później kupiłem 3 używane cewki i podmienialem tez zero efektów w końcu oddałem b samochód do elektryka żeby sprawdził komputer i wyszło ze padł tranzystor. Po wlutowaniu nowego bunia niby jeździ lepiej ale nadal To nie jest to samo co było przed awaria, na benzynie póki się nie rozgrzeje muli ale później jest calkiem ok czasami nie równo się wkreca ale generalnie nie jest źle , na gazie natomiast strzela pod obciążeniem bezlitośnie ale na obu paliwach jakoś się wkreca i pokazuje moc . Mechanik mi sugeruje ze to może być jednak przepływka , znowu wcześniej wspominał ze to może być wina zanieczyszczonych zaworów przez co nie domykaja się i jest taki efekt . Dodam jeszcze ze strzela na Pb przy wysokich obrotach jak mu porządnie dam w gaz. Świece sprawdzone lewe powietrze tez także ja rozkładam ręce i liczę na to ze ktoś tutaj miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry podpiąć pod komputer i sprawdzić parametry niektórych czujników oraz lambdy. Jeszcze oprócz wymiany świec proponuje wymienić fajki. Następnie podmienić komputer.

Cewki sprawdzone,świece sprawdzone, komputer naprawiony(teoretycznie bo niby to miało rozwiązać problem a po wymianie tranzystora nadal są wachania mocy, nadal pod obciążeniem strzela z wydechu czyli poprawa jest ale taka 50%) mechanik mówił że to może być problem z przepływką bo jak zczytywał dane z komputera to mówił że dawki powietrza są zbyt duże czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawki powietrza są zbyt duże czy coś w ten deseń.

Z tymi danymi odczytanymi z przepływki chyba jest najlepsza szopka, co e36 to każdy ma inny odczyt. Czasami przepływka ustawia się do innego czujnika i dlatego może wskazywać na zawyżone parametry. Skoro wali Ci piorunami z wydechu obstawiam zły skład mieszanki paliwowej, a ponieważ masz LPG i na obu paliwach jest podobnie dalej obstawiam Lambdy. Może jakas dziura w kolektorze wylotowym i z drugiej strony zasysa powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...